11°

10°

Trutnov – Liberec B 2:3, tři penalty, hattrick Hadaščoka a vyloučený Štěpánek

29. 8. 2022

Trutnov – Liberec B 2:3, tři penalty, hattrick Hadaščoka a vyloučený Štěpánek 50 snímků
První prohru v sezoně si připsali fotbalisté Trutnova. V sobotním utkání 4. kola Divize C podlehli doma rezervě ligového Liberce 2:3. V poločase sice hráči MFK drželi šťastné vedení 2:1, ale hosté měli ve svých řadách Vojtěcha Hadaščoka, který zařídil všechny tři liberecké trefy. Tu vítěznou zaznamenal tři minuty před koncem.

„Při troše štěstí jsme mohli uhrát bod, o kterém jsem se před zápasem bavili. Nicméně jsme věděli, že hosté patří k největším aspirantům na postup, což potvrdili. Kromě asi dvaceti minut v době, kdy jsme vstřelili náš první gól, byli jednoznačně lepší. Jejich kvalita, automatismy a další podobné věci byly znát. V podstatě jsme se celý zápas bránili,“ přiznal domácí trenér Vladimír Marks.

Na druhou stranu od kýženého bodu trutnovské fotbalisty dělilo jen pár minut. V 87. minutě však o exportu všech bodů pod Ještěd rozhodl muž zápasu Vojtěch Hadaščok. Držitel mistrovského a zatím posledního titulu Liberce z roku 2012 si naběhl na rohový kop na přední tyč a přesnou hlavičkou zkompletoval hattrick. „Tam bych z toho snad ani nikoho nevinil, prostě to dobře sehráli,“ řekl trutnovský kouč k rozhodujícímu okamžiku.

Domácí tým nezachytil začátek zápas, brankáři Hofírkovi jednou pomohla tyčka. Pak se ale domácím povedlo ve 28. minutě z rychlé nenápadné akce dát úvodní gól. Štěpánek vystřelil po zemi z osmnácti metrů a gólman Pešl se po míči marně natahoval.

Béčko Liberce vyrovnalo ve 38. minutě po špatné malé domů Turnera, která vyústila v pokutový kop a první trefu Hadaščoka. Kopat penaltu však mohli v závěru poločasu i domácí a Knap vrátil vedení na stranu Trutnova. „De facto jsme měli dvě střely na bránu, z minima vytěžili maximum,“ poznamenal Vladimír Marks k průběhu první půle, kdy hostům nebyly uznány dva góly pro ofsajd.

Druhý poločas se odehrával plně v režii Liberce, v jehož kádru nastoupilo šest hráčů s ligovou smlouvou. „Byl to dost podobný zápas jako s Velkými Hamry. Hosté hodně drželi balón, kombinovali, ale do nějakých úplně vyložených šancí se nedostávali. Nicméně byli daleko kvalitnější než Hamry a přehrávali nás ještě víc,“ konstatoval trenér Trutnova.

V 63. minutě rozhodčí Papežík odpískal třetí penaltu, kdy svého soupeře zatahal rukou obránce Zieris. Hadaščok vyrovnal na 2:2 a v závěru utkání pak strhl vítězství na stranu hostů. Trutnov na vyrovnání neměl, navíc se ještě za faul zezadu nechal vyloučit nejlepší domácí hráč Štěpánek. „Z toho jsem asi nejvíc otrávený a štve mě to i s odstupem času. Je to pro nás absolutně klíčový hráč, který teď dostane stopku možná na dva tři zápasy. Naprosto zbytečné vyloučení,“ zlobil se Vladimír Marks.

V dalším kole svedou Trutnováci souboj s další rezervou, tentokrát druholigové Chrudimi. Zápas se odehrají na půdě soupeře v neděli od 10.15 hodin.

Trutnov – Liberec B 2:3 (2:1)

Góly: 28. Štěpánek, 44. Knap z pen. – 38., 63. (obě z pen.) a 86. Hadaščok.
Rozhodčí: Papežík – Drábek, Zita.
ŽK: 5:3 (37. Hofírek, 37. Zieris, 56. Brejcha, 81. Trávníček, 84. Knap – 40. Daněk, 56. Černický, 73. Winkler).
ČK: 1:0 (88. Štěpánek).
Diváci: 200.
MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Zieris, Turner – Štěpánek, Knap, Rajnoch (62. Trávníček), Zezula – Brejcha (76. Balcar), Slavík, Čechovič.

Dvůr Králové – Benátky 0:3 (0:1). Góly: 22. Macek, 55. Mbah, 83. Slicho
Brandýs – Chrudim B 1:1
Letohrad – Velké Hamry 1:1
Dobrovice – Vysoké Mýto 2:1
Nový Bydžov – Turnov 0:1
Čáslav – Náchod 1:2