16°

13°

Trutnov začal novou sezonu vítězstvím v Turnově

7. 8. 2022

Fotbalisté Trutnova vstoupili do nové sezony úspěšně, divizní soutěž ve skupině C zahájili nedělním vítězstvím 2:1 na hřišti Turnova. Hosty poslal do vedení v prvním poločase Zieris a po přestávce zvýšil náskok Štěpánek. Za domácí pak už jen snížil z pokutového kopu Petržilka. Trenér Vladimír Marks si tak prožil na lavičce MFK zdařilou premiéru.

„Z naší strany to byl dobrý zápas a s výkonem můžu být spokojený,“ hlásil nový šéf trutnovského týmu, který po deseti letech na pozici hlavního kouče vystřídal Miloše Dvořáka. „Do utkání jsme vstoupili s nějakou taktikou a minimálně v prvním poločase nám vycházela stoprocentně,“ sdělil Marks. Jediné, co tomu prý chybělo, bylo více branek. Hosté neproměnili několik velkých šancí, tu největší měl Slavík, ovšem výborně mu ji zneškodnil domácí gólman Kopal.

Přesto se Trutnovští ujali zaslouženého vedení. Už v 15. minutě po rohovém kopu Zezuly si našel míč Petr Zieris a hlavou jej usměrnil do sítě. Hosté zlobili především po pravé straně, kde rychlostně dobře vybavený Štěpánek neustále zaměstnával domácí defenzivu. „Měli jsme hodně přečíslení a náběhů ze strany, ale vinou horší finální fáze jsme je nedokázali využít,“ poznamenal Vladimír Marks.

Do druhého poločasu domácí provedli dvě střídání, přičemž jedno udělali již v první půli. Změnili rozestavení, vzadu začali hrát na tři beky a obraz hry se změnil. Zápas se vyrovnal a hosté začali lehce ztrácet. Trutnovští trenéři na to ovšem zareagovali tím, že poslali do středu zálohy letní posilu Michala Trávníčka. „Ten nás podržel a zápas zase překlopil na naši stranu,“ poukázal Marks na výkon hráče, jenž kopal druhou ligu za Hradec Králové, Chrudim i pražskou Duklu.

V 72. minutě si navíc vzal slovo nejlepší muž na place. Marcel Štěpánek s balónem na noze proběhl takřka přes celé vápno skrz několik hráčů a levačkou usměrnil míč na zadní tyč – 0:2.

Dvougólové vedení ale hostům vydrželo jen pět minut. „Zápas jsme měli ve svých rukou, potom jsme ale při jejich rohu udělali kravinu a dostali soupeře zpátky do zápasu,“ sdělil kouč MFK k situaci, kdy Slavík ve vápně stáhl protihráče a rozhodčí Klír nařídil pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Petržilka. Trutnovští fotbalisté si ale vítězství vzít nenechali. Náznak jediné domácí šance vyřešil brankář Hofírek. Gól do prázdné brány pak měl v závěru na kopačce Zezula, ovšem přihrávku Štěpánka těsně před ním skluzem zažehnal domácí obránce na roh.

„Dnes bych určitě vyzdvihnul naši pravou stranu, kde toho hodně naběhal Máca Štěpánek. Dobře hrála i stoperská trojice, kam se nám vrátili Míra Macek a Cirda,“ uzavřel Vladimír Marks. Za týden čeká fotbalisty Trutnova domácí premiéra. A bude těžká, protože přivítají Velké Hamry.

Turnov – Trutnov 1:2 (0:1)

Góly: 77. Petržilka z pen. – 15. Zieris, 72. Štěpánek.
Rozhodčí: Klír – Drábek, Zita.
ŽK: 3:2 (37. Beníšek, 74. O. Tobiáš, 87. Pham – 28. Slavík, 36. Turner).
Diváci: 280.
MFK Trutnov: Hofírek – Macek, Zieris, Turner – Štěpánek, Knap, Jirousek (59. Trávníček), Zezula – Brejcha (70. Rajnoch), Slavík (87. Balcar), Čechovič.

Dvůr Králové – Dobrovice 2:0 (2:0). Góly: 11. a 42. Suleiman
Velké Hamry – Brandýs 5:0
Ústí nad Orlicí – Letohrad 1:2