Krakonoš Brewery Cup letos přivítá účastníky čtyř zemí 27.3.2019  •  Hokej  •
čtenost 1140

Od čtvrtka do neděle proběhne na zimním stadionu v Trutnově třetí ročník mezinárodního hokejového turnaje amatérských tymů - Krakonoš Brewery Cup. Z loňských šesti účastníků se letošní počet mužstev rozšířil takřka dvojnásobně - na jedenáct. Pod Krkonoše přicestují dva ruské mančafty, tři polské a jeden německý. Ze vzdálenějších míst naší republiky dorazí tým z Benešova, podstatně blíže to budou mít hráči HC Havlovice a tři celky jsou trutnovské.

Putovní pohár zůstal doma, malí Draci skončili první a druzí 21.3.2019  •  Hokej  •
čtenost 571

Hokejovou sezonu mládeže na zimním stadionu o víkendu zakončil druhý ročník Memoriálu Václava Javůrka. Turnaj v minihokeji dětí, založený na počest bývalého trenéra mládeže, který se přes třicet let věnoval výchově malých hokejistů v Trutnově, byl pro ročníky 2011 a 2012. Ve starší kategorii se z vítězství radovali domácí hokejisté, v mladší triumfovali hráči z Hradce Králové.

Nepovedené derby. Poslední zápas sezony Draci zaslouženě prohráli 28.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 533

V domácím prostředí se rozloučili výhrou v derby, aby v závěrečném utkání sezony venku, také v derby, jednoznačně prohráli. Hokejisté Trutnova mají po sezoně. Ve středu ve Dvoře Králové nezopakovali výkon z duelu s Vrchlabím a na stadionu pod Hankovým domem prohráli 2:6, když už v 17. minutě prohrávali 0:4. V tabulce druhé ligy skupiny Střed Draci obsadili páté místo, první nepostupové do play-off.

Béčko má po sezoně, v Náchodě prohrálo o gól 26.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 458

Těsnou porážkou 2:3 skončilo pro hokejisty Trutnova B nedělní třetí čtvrtfinálové utkání play-off Krajské ligy v Náchodě. To znamená, že hosté sérii prohráli 1:2 na zápasy a letošní sezona pro ně skončila. Rozhodující branku inkasovali pět a půl minuty před koncem z hole Oppelta. Oba góly béčka vstřelil Jakub Tatar.

Béčko se vzepřelo, v prodloužení si vynutilo rozhodující zápas 22.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 607

Až závěrečné třetí utkání čtvrtfinálové série mezi hokejisty Trutnova B a Náchoda rozhodne o postupujícím do semifinále Krajské ligy. Draci totiž ve středu doma odvrátili konec sezony, když zvítězili 4:3 po prodloužení a vyrovnali sérii na 1:1. Nedělní duel v Náchodě začíná v 17 hodin.

Béčko vstoupilo do play-off výpraskem, ve středu hraje doma 19.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 708

Debakl v úvodním čtvrtfinále play-off Krajské ligy utrpěli hokejisté Trutnova B. Nedělní zápas v Náchodě prohráli 1:8. Jedinou branku hostů vstřelil Smékal, kdy na začátku druhé třetiny vyrovnával na 1:1. Potom ale utkání nabralo naprosto jednoznačný směr.

Hokejisté Trutnova letos play-off hrát nebudou 14.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 647

Poslední plamínek naděje uhasl. Hokejoví Draci z Trutnova přišli ve středu o poslední šanci postoupit do letošního play-off druhé ligy. Tým trenéra Petra Váchy prohrál v 2:3 v prodloužení v Jablonci nad Nisou a získaný bod ve spojení s vítězstvím Kolína v Letňanech znamenal, že čtvrté příčka bude už pro Draky nedosažitelná. I když ještě zbývají dvě kola, při případné rovnosti bodů s Nymburkem mají se středočeským týmem horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Hokejisté Trutnova stále drží naději na play-off 10.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 806

Sobotním vítězstvím 6:5 nad Bílinou si hokejisté Trutnova ještě zachovali naději na účast v play-off. Jelikož Kolín nestačil na Klatovy, ztenčila se ztráta na čtvrté místo opět na pět bodů. Do konce základní části druhé ligy sehrají Draci ještě tři utkání - ve středu v Jablonci, v sobotu pak do Trutnova přijede Vrchlabí a závěrečné kolo zavede tým trenéra Váchy pro změnu k derby do Dvora Králové.

Play-off se Drakům vzdaluje, ztráta narostla na osm bodů 6.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 709

Karty před utkáním byly rozdány jasně. Hokejisté Trutnova ve středečním zápase s Nymburkem potřebovali vyhrát, aby si udrželi naději na play-off. Souboj sousedů v tabulce však díky třetí třetině zvládli lépe hosté. Draci prohráli 2:4 a na čtvrtý Nymburk respektive třetí Kolín ztrácejí čtyři kola před koncem základní části už propastných osm bodů.

Velký obrat Draků, hattrick Svobody a prodloužení série 2.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 672

Velké zmrtvýchvstání předvedli hokejisté Trutnova v dnešním utkání proti Řisutům. Po dvou třetinách prohrávali 0:2 a vypadalo to, že se blíží konec jejich deset zápasů trvající bodové šňůry. V úvodu třetí třetiny ale během dvou a půl minuty vstřelili tři góly a přetočili výsledek na svou stranu. Domácí poté sice v závěru utkání vyrovnali, ale výhru Drakům zajistil v prodloužení Daniel Svoboda. Hráč zápasu, který byl u všech hostujících branek. Zaznamenal hattrick a jednu asistenci.

Skvělá série pokračuje, Draci vyhráli v Kolíně 30.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 686

Už desetkrát v řadě bodovali hokejisté Trutnova. Svou sérii prodloužili dnes v Kolíně, kde zvítězili 6:4 a stále zůstávají ve hře o play-off. Na čtvrtý Nymburk nicméně pořád ztrácejí čtyři body, jelikož Středočeši doma otočili ve třetí třetině zápas s Vrchlabím. Hodně tak napoví vzájemný souboj příští týden ve středu v Trutnově. Mezitím čeká mančaft trenéra Petra Váchy ještě sobotní duel na ledě Řisut.

Trutnov zvítězil v prodloužení nad rozjetým Sokolovem 27.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 622

Dva velmi cenné body ze zápasu proti letošnímu nejlepšímu mančaftu druhé ligy (napříč skupinami) brali hokejisté Trutnova v sobotním utkání. Svěřenci trenéra Petra Váchy na domácím ledě porazili Sokolov 3:2 po prodloužení, když vítěznou branku vstřelil v přesilovce čtrnáct vteřin před koncem nastavení Lukáš Vácha.

Nadstavbu béčko Draků neřeší a zapracovává do sestavy juniory 25.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 605

Nedělním domácím zápasem s Novou Pakou (od 17 hodin) uzavřou hokejisté Trutnova B první polovinu nadstavbové části Krajské ligy. Z dosavadních čtyř utkání mají bilanci jedno vítězství, které vybojovali v posledním zápase v Jaroměři, a tři porážky s Náchodem, Novým Bydžovem a Hronovem. Nadstavbu hraje šest nejlepších celků základní části o umístění pro nasazení týmů do play-off.

Draci otočili zápas na Kobře, v prodloužení rozhodl Leder 20.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 496

Protáhnout sérii zápasů v řadě, kdy bodovali, se povedlo v sobotu hokejistům Trutnova. V utkání 33. kola druhé ligy skupiny Střed zvítězili na stadionu pražské Kobry 6:5 po prodloužení. Po dvou třetinách hosté prohrávali o dvě branky, ale v závěrečné dvacetiminutovce ztrátu smazali a v nastavení o zisku dvou bodů pro Trutnov rozhodl svým premiérovým gólem osmnáctiletý obránce Václav Leder. Dvě branky a dvě asistence si připsal útočník Daniel Svoboda.

Trutnov doma udolal Letňany 17.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 535

Už jen dva body dělí v tabulce hokejisty Trutnova od čtvrtého místa, které zaručuje účast v play-off druhé ligy. Ve středečním utkání totiž svěřenci trenéra Petra Váchy porazili Letňany 3:1. Dvakrát se trefil kapitán Jan Semorád a u všech tří branek asistoval obránce Lukáš Vácha.