Rozjeté Draky nezastavil ani lídr, rozhodl kapitán v čase 59:10 14.10.2017  •  Hokej  •
čtenost 917

Trutnov - Velmi dobrou formou se aktuálně chlubí hokejisté Trutnova ve druhé lize a poznal to i vedoucí celek skupiny Západ. Děčínští Medvědi se stali třetím týmem v řadě, na kterém si Draci smlsli, přičemž z posledních šesti zápasů vyhráli pětkrát - tentokrát 6:4. Desetigólovou zápletku nakonec rozhodla dorážka kapitána Aleše Půlpána 50 vteřin před koncem.

Béčko odstartovalo upracovanou, ale zaslouženou výhrou 11.10.2017  •  Hokej  •
čtenost 939

Trutnov - Bezmála tři stovky diváků si nenechaly ujít premiérové mistrovské utkání béčka mužů v novodobé éře místního hokejového klubu. Ač se jednalo pouze o zápas Krajské soutěže, tedy vůbec té nejnižší soutěže. Úvodní duel sezony svěřenci trenérů Petra Váchy a Jaroslava Řeháka zvládli a v neděli porazili Semechnice 4:1. Mezi střelce se zapsali Lukáš Gabriel, Vojtěch Patzelt, Pavel Javůrek a Jakub Tatar.

O výhře hokejových Draků v derby rozhodl v prodloužení Kastner 8.10.2017  •  Hokej  •
čtenost 693

Trutnov - Více než 1700 diváků zaplnilo v sobotu zimní stadion ve Vrchlabí, kam v 8. kole druhé ligy skupiny Západ přijeli hokejisté Trutnova. Pro Draky to bylo druhé letošní derby na kluzišti soupeře, přičemž to první ve Dvoře Králové se jim vůbec nepovedlo. Ve Vrchlabí však svěřenci trenéra Aleše Půlpána předvedli podstatně lepší výkon, který hostům vynesl dva body za výhru 4:3 po prodloužení.

Draci se před derby posilnili pražskou Kobrou 5.10.2017  •  Hokej  •
čtenost 614

Trutnov - Třetí vítězství v sezoně a posun na páté místo druholigové tabulky skupiny Západ si ve středu připsali hokejisté Trutnova. Po sobotním výprasku v Jablonci složili reparát na domácím stadionu, kde porazili pražskou Kobru 4:2. Vítězný gól Draků vstřelil ve 49. minutě dvacetiletý centr první útočné formace Jakub Martinec. Velký příspěvek k výhře dodal svými zákroky brankář Ota Jeschke.

Hokejisté Trutnova v Jablonci střelecky vyhořeli

1.10.2017 •• Hokej

Bez gólového zakončení odehráli hokejisté Trutnova sobotní utkání v Jablonci nad Nisou. Na severu Čech prohráli 5:0 a v tabulce jsou na šestém místě. Za domácí skórovali Víšek, Brokeš, Pilař, Tondr a Nevyhoštěný. Další výsledky 6. kola druhé ligy skupiny Západ: Kobra Praha - Vrchlabí 2:4, Sokolov - Bílina 7:3, Most - Děčín 4:7, Letňany - Řisuty 10:4. Ve středu doma trutnovští Draci přivítají pražskou Kobru.

Chytráčkův bekhend dokonal obrat proti Slanému 28.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 575

Trutnov - Dvěma góly v závěru zápasu otočili hokejisté Trutnova středeční duel 5. kola druhé ligy proti Slanému. Draci prohrávali až do 57. minuty, ale pak nejprve svým druhým gólem v utkání vyrovnal Lukáš Vácha a po něm bekhendovou střelou rozhodl o domácí výhře Petr Chytráček.

Letňanský nováček sestřelen, Draci získali první body v sezoně 24.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 635

Trutnov - Karty se obrátily. V prvních dvou zápasech sezony hráči HC Trutnov vstřelili jen po jednom gólu a prohráli. V sobotním utkání na stadionu Letců z Letňan naopak domácí tým udrželi na jedné brance a sami skórovali pětkrát. Dvě branky si připsal Aleš Půlpán, tři asistence posbíral Jan Kolář a hokejoví Draci po výhře 5:1 mohli slavit první body v sezoně.

Trutnov - Sokolov 1:3, Drakům nevyšla ani domácí premiéra 20.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 541

Trutnov - Stejnou porážku jako v sobotu ve Dvoře Králové utrpěli hokejisté Trutnova ve středečním domácím souboji se Sokolovem a padli 1:3. Jedinou branku Draků, kteří v domácí premiéře nové druholigové sezony nastoupili v nových dresech, vstřelil v první třetině útočník Tomáš Zahradník. Hosté ale pak výsledek otočili.

Přichází čas béčka, týmu plného odchovanců a s velkou chutí 14.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 1924

Trutnov - HC Trutnov B hlásí příchod na scénu. Ve stínu druholigového áčka se připravují na zimním stadionu na sezonu hráči nově vzniklého mužského týmu. Trutnovské béčko bude působit v Krajské soutěži. „Hlavním cílem je postoupit do baráže, ale myslím, že mužstvo budeme mít dobré a takové, aby postoupilo až do Krajské ligy,“ tvrdí trenér Jaroslav Řehák.

Hokejistům vystavila stopku prasklá trubka

13.9.2017 •• Hokej

Vstup hokejistů Trutnova do nové sezony se odkládá. Dnešní utkání Draků proti Bílině muselo být zrušeno z důvodu vodní havárie, protože vedle zimního stadionu praskla hlavní vodovodní trubka. Druholigová premiéra tak čeká tým trenéra Aleše Půlpána až v sobotním derby od 17 hodin ve Dvoře Králové, který dnes prohrál ve Vrchlabí 2:7.

Taková tečka na konci kariéry, mluví Kolář o angažmá u Draků 1.9.2017  •  Hokej  •
čtenost 832

Trutnov - Je odchovancem Pardubic, ve kterých zasáhl do šestnácti extraligových sezon. Pětkrát si zahrál finále a hned třikrát slavil mistrovský titul. Útočník Jan Kolář, člen veleznámého tria Kolář - Koukal - Průcha, které společně válelo i v reprezentaci, se stal velkou posilou druholigových Draků. „Oslovili mě, tak jsem si řekl, proč ne. Lepší než sedět doma na zadku,“ prohlásil 36letý forvard.

Od Letců inkasovali Draci podruhé šest gólů

27.8.2017 •• Hokej

Po domácí prohře 5:6 v prodloužení neuspěli hráči Trutnova ani v odvetném přípravném utkání proti Letcům z Letňan. V sobotu v Praze se třikrát dostali do vedení, góly stříleli Aleš Půlpán, Martinec, Ukhin, ovšem domácí vždy dokázali odpovědět. Po dvou třetinách bylo utkání nerozhodné 3:3, ale ve třetí třetině na hosty dolehla únava z pátečního zápasu se Dvorem a nováček druhé ligy nakonec zvítězil 6:3. Úterní utkání s Jabloncem je zrušeno kvůli marodce.

I druhé derby pro Draky, tentokrát padl Dvůr a trefil se i Kolář 26.8.2017  •  Hokej  •
čtenost 732

Trutnov - Po výhře nad Vrchlabím si hokejisté Trutnova připsali v přípravě vítězství také nad druhým druholigovým rivalem z okresu. Nováčka soutěže ze Dvora Králové porazili včera večer na domácím ledě 4:2, když se mezi střelce zapsala i nová útočná akvizice Draků, Jan Kolář. Tři kanadské body za gól a dvě asistence v derby posbíral kapitán Aleš Půlpán. V závěrečné třetině utkání, které sledovalo 460 diváků, se strhlo i několik šarvátek.

Hokejisté Trutnova porazili Řisuty na nájezdy

18.8.2017 •• Hokej

Třetí přípravné utkání hokejistů Trutnova se dnes ve Slaném protáhlo až do samostatných nájezdů. Draci po šedesáti minutách remizovali s Řisuty 2:2, když do vedení hosty v 17. minutě poslal Hlaváček. Ve druhé třetině domácí výsledek otočili a v 51. minutě vyrovnal Zahradník. V nájezdech uspěl jediný střelec - Machač. Další zápas sehrají Draci za týden v pátek doma se Dvorem.

Hokejovým Drakům první derby vyšlo, rozhodli slepenými góly 16.8.2017  •  Hokej  •
čtenost 697

Trutnov - Cenného výsledku, který je povzbuzením do další fáze přípravy, dosáhli dnes večer hokejisté Trutnova. Výhra v derby totiž vždycky potěší. Svěřenci trenéra Aleše Půlpána ve svém druhém přípravném utkání porazili na domácím stadionu Vrchlabí 3:1. Za Draky dvakrát skóroval Lukáš Kastner a jednou se trefil Jaroslav Ukhin.