Čtyřgólové představení Svobody nepomohlo, Draci padli v Mostě 20.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 263

Další divokou přestřelku mají za sebou hokejisté Trutnova ve druhé lize. Sobotní utkání v Mostě přineslo dohromady čtrnáct branek. O dva góly produktivnější byli domácí. Hostující Draci tak prohráli 6:8. K bodům trutnovskému mančaftu nepomohly ani čtyři góly Daniela Svobody.

Draci zachránili bod v poslední minutě, nováček si odvezl dva 16.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 711

Do druhé pětiny zápasů základní části druhé ligy skupiny Sever vstoupili ve středu hokejisté Trutnova. Jejich soupeřem byla Nová Paka, kde na úvod sezony prohráli 2:3. Stejným výsledkem pro Draky skončilo i druhé vzájemné utkání, jen s tím rozdílem, že získali alespoň bod za remízu v základní hrací době. Sedmapadesát vteřin před koncem ji zařídil novic v trutnovském dresu Viktor Martínek. Výhru hostů v prodloužení vystřelil už po 37 sekundách Marek Mlčoch.

Hokej je moje odložená vášeň, říká trenérka Karolína Erbanová 16.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 961

Přestože Karolína Erbanová už neprohání své soupeřky na ledovém oválu, brusle z nohou nesundala. Dlouhé nože jen vyměnila za klasické brusle a závodní adrenalin a napětí za předávání zkušeností a dovedností malým hokejistům. V rozhovoru pro Vrchlabinky přiznává, že vždycky tíhla k hokeji, a proto ji nabídka vedení HC Stadion Vrchlabí hned oslovila.

Vítězná přestřelka v Bílině, hosté využili čtyři přesilovky 7.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 384

Po výhře v derby nad Vrchlabím hokejisté Trutnova vybojovali v sobotu ve druhé lize další tři body. I přesto, že v Bílině inkasovali šest branek. Hostující Draci totiž byli ještě o jeden gól produktivnější a zvítězili 7:6, když výsledek otočili v závěrečné třetině. Vítěznou branku vstřelil v 54. minutě Jan Starý. Hráčem zápasu však byl devatenáctiletý útočník Dominik Chára, který dva góly dal a na dva přihrál.

Comeback Draků body nepřinesl, ve středu na derby proti Vrchlabí 30.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 372

V divokou přestřelku se změnilo utkání 6. kola druhé ligy skupiny Sever mezi Děčínem a Trutnovem. Hostující Draci na začátku třetí třetiny prohrávali už o pět gólů, avšak pak se čtyřmi brankami v řadě dokázali vrátit do hry a sahali po vyrovnání. To se jim však nepodařilo a výsledek utkání nakonec vyzněl 9:6 pro domácí Medvědy.

Hokejisté dohnali dvougólové manko a porazili Řisuty 25.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 546

Bídný úvod, skvělý prostředek a šťastný závěr. Tak vypadalo z pohledu trutnovských hokejistů dnešní utkání druhé ligy proti týmu z Řisut. Vítězství zajistil rozhodujíc trefou Jakub Jedlička.

Lener debatoval o hokeji s rodiči, hráči i trenéry 24.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 981

Je správné mít od malička jako vysněnou metu NHL? Mají se klást na děti už v šesti letech vysoké nároky? Jak by měli malí hokejisté správně trénovat? To jsou tři namátkově vybrané otázky z mnoha, které zazněly při čtvrteční veřejně besedě s hokejovým trenérem Slavomírem Lenerem.

Trutnovští hokejisté vyšli proti Jablonci střelecky naprázdno 18.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 491

Zimní stadion jabloneckých Vlků je ve druhé lize místem, kde se hokejistům Trutnova dlouhodobě nedaří. K úspěchu měli Draci daleko i v dnešním utkání třetího kola nové sezony. Na severu Čech se nedokázali střelecky prosadit a prohráli 0:3.

Vítězná domácí premiéra Draků, dvakrát se trefila nová posila 15.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 999

Zatímco první utkání nové sezony hokejistům Trutnova nevyšlo, první zápas v domácím prostředí už dopadl podle jejich představ. Druholigoví Draci zvítězili v sobotu nad Mostem 5:1. Dvě branky v trutnovském dresu při své premiéře zaznamenal dvojnásobný extraligový šampión Jan Starý.

Lener přijede besedovat o hokeji do Trutnova

10.9.2019 •• Hokej

Někdejší asistent kouče Ivana Hlinky ve zlatém Naganu, později šéftrenér svazu ledního hokeje a manažer českého hokejové reprezentace Slavomír Lener bude ve čtvrtek 19. září v Trutnově besedovat o hokeji. Volně přístupná debata pro hokejisty, rodiče i fanoušky se koná od 17 hodin ve velkém sále městského úřadu. Dalšími hosty budou Zdeněk Vojta, rovněž hokejový trenér, a výživová poradkyně, fitness instruktorka a lektorka Marie Skalská.

Hokejový BAK Cup vyhrál Děčín, domácí Draci skončili druzí 3.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 476

V historii turnaje se jednalo o třetí ročník, ale od toho druhého uplynulo už pár let. Od pátku do neděle se hrál na trutnovském zimáku hokejový BAK Cup. Po vítězství polských Tych a Trutnova se stal třetím vítězem Děčín, a to díky výhře v závěrečném nedělním zápase nad domácími Draky. Tým trenéra Petra Váchy obsadil druhé místo, třetí skončil Hronov a čtvrtý Nový Jičín.

Hokejisté ladí formu na sezonu, o víkendu hrají doma BAK Cup 28.8.2019  •  Hokej  •
čtenost 539

Vítězství, porážka a vítězství po samostatných nájezdech. Takto se výsledkově zatím ubírá příprava trutnovských hokejistů na druholigovou sezonu, která odstartuje za dva týdny. Všechny zápasy sehráli svěřenci Petra Váchy na domácím stadionu, kde si hráči zvykají na zúžené kluziště. A zvykat si budou také o následujícím víkendu, kdy se na trutnovský zimák vrací turnaj BAK Cup.