Souboj Draků vyzněl pro domácí, Trutnov srazila chyba v rozehrávce

3.1.2015  •  Hokej  •
čtenost 702

Trutnov - První novoroční zápas hokejistů Trutnova nedopadl dobře. Z Bíliny odjeli s porážkou 4:2. I když se jim v utkání podařilo dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, hned po vyrovnání udělali sérii chyb ve vlastní přesilovce a domácí v oslabení vstřelili vítězný gól zápasu.

„Prohráli jsme si to sami vlastní hloupostí,“ prohlásil po utkání trutnovský asistent trenéra Radovan Biegl.

Bílina - Trutnov 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly a asistence: 13. Petráš (Racek), 31. Zika (Havlůj, Procházka), 52. Zika (Procházka, Kýhos), 56. Procházka (Zika) - 38. Luštinec (Voženílek, Vácha), 50. Poulíček. Rozhodčí: Luczków. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Sestava Trutnova: Čáp - Škvor, Voženílek, Dufek, Chaloupka, Karlík, Junek, Vácha - Koutník, Poulíček, Kozák - Luštinec, Šimoníček, Veselý - Svoboda, Chytráček, Březina - Janoušek, Smékal.

Domácí první třetinu vyhráli 1:0 a v polovině utkání zvýšili svůj náskok na 2:0. Trutnov se dostal zpět do zápasu v závěru druhé třetiny, kdy Luštinec tvrdou střelou využil přesilovku. Druhá proměněná přesilovka hostů přišla v 50. minutě po samostatné akci Poulíčka.

„Hned potom jsme měli k dispozici další přesilovku, ale místo toho, abychom to definitivně zvrátili, nechali jsme si dát gól po několika naprosto nepochopitelných věcech, které se odehrály při naší rozehrávce,“ poznamenal Radovan Biegl, jak hosté věnovali soupeři branku na 3:2. Vzápětí domácí ještě využili svou přesilovku a bylo rozhodnuto.

„Byl to vyrovnaný zápas. Oba týmy měly brankové příležitosti, ale my jsme si zápas neuvěřitelným způsobem zkonili při vlastní přesilovce,“ kroutil hlavou trutnovský kouč. V souboji dvou mančaftů, které mají ve znaku draka, uspěli domácí.

Řisuty - Moravské Budějovice 3:2p
Klášterec n/O - Jindřichův Hradec 3:5
Žďár n/S - Jablonec n/N 8:3
Pelhřimov - Klatovy 5:6sn
Tábor - Sokolov 3:4sn
Vrchlabí - Nymburk 4:3

1. Kobra Praha 20 16 1 0 3 98:50 50
2. Tábor 21 11 3 5 2 73:47 44