reklama 

Hokejistka Karlecová si zahraje na mistrovství světa

30.12.2016  •  Hokej  • 
čtenost 774

Trutnov - Velkou premiérou i zážitkem si zpříjemní vstup do nového roku hokejistka Tereza Karlecová. Sedmnáctiletá hráčka si vybojovala místo v nominaci českého týmu pro mistrovství světa žen do 18 let. Šampionát se uskuteční od 7. do 14. ledna v Přerově a Zlíně.

Hokejistka Karlecová si zahraje na mistrovství světa

O účast na mistrovství světa osmnáctek usilovala hráčka HC Krkonoše již před rokem. Jako nejmladší členka týmu se však tenkrát nevešla do výběru, který poté v kanadském St. Catharines obsadil páté místo. „Ne, že bych to letos čekala, ale spíš jsem doufala, že bych na mistrovství světa mohla jet, protože člověk nemá do poslední chvíle nic jistého,“ uvedla mladá reprezentantka ke své nominaci.

Jména tří brankářek, osmi obránkyň a dvanácti útočnic oznámil trenér Jan Fidrmuc na začátku tohoto týdne, kdy se národní družstvo sjelo na dvoudenní kemp do Havlíčkova Brodu.

„V rámci možností jsem na mistrovství připravená. Jelikož doléčuji zraněnou ruku, tak jsem musela pár tréninků na ledě vynechat, ale snažila jsem se to nahradit suchou přípravou,“ pronesla Tereza, která v průběhu sezony nechyběla na žádné reprezentační akci včetně dvou prosincových utkání proti áčku Číny. Naše osmnáctka zvítězila 5:1a 3:1.

Na jubilejním, desátém světovém šampionátu této věkové kategorie se česká reprezentace představí v přerovské skupině s celky Finska, Japonska a Švýcarska, ve zlínské skupině se střetnou výběry Kanady, Ruska, Švédska a USA. “Máme dobrou partu a chtěli bychom to dotáhnout na medaili,” řekla útočnice z Trutnova a dodala, že na domácím mistrovství světa chtějí Češky ukázat to nejlepší.

„Naším cílem je postoupit ze základní skupiny, ve čtvrtfinále projít těžkým sítem a vrátit se do elitní čtyřky,“ navázal na její slova trenér Jan Fidrmuc. „Evropská čtyřka je hodně vyrovnaná, bude záležet na správném dni, na rozpoložení jednotlivých týmů a hráček,” doplnil. Česká reprezentace vybojovala bronz na mistrovství světa dvakrát, v letech 2008 a 2014. Nejúspěšnějším účastníkem jsou s pěti prvenstvími hokejistky Spojených států, čtyřikrát zvítězila Kanada.

Tereza Karlecová odjela na Moravu již dnes dopoledne. Silvestra stráví s rodinou a od neděle se bude hlásit na závěrečném přípravném kempu v Přerově. Příští týden v úterý pak čeká Češky generálka proti Švédsku. Šampionát odstartuje národní tým v sobotu 7. ledna v 16.15 hodin zápasem proti Japonsku. Turnaj vyvrcholí přesně o týden později, finále bude hostit zimní stadion ve Zlíně.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv Terezy Karlecové

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama