Výhry Drakům zachutnaly, tentokrát se podávala Kobra

5.1.2017  •  Hokej  •
čtenost 628

Trutnov - Vítězná série trutnovských hokejistů pokračuje i v novém roce. Ačkoliv hned v prvním utkání čekalo Draky těžké sousto - vedoucí celek druholigové západní skupiny. Mezi domácími mantinely ale dokázali pražskou Kobru už podruhé v sezoně přestřílet a po výhře 6:5 si připsali čtvrtý úspěšný zápas v řadě.

Svěřenci trenéra Aleše Půlpána šli do zápasu po dvoutýdenní vánoční pauze. Úplné volno mezi svátky však hráči neměli, trénovalo se 27., 28., 30. prosince i 1. ledna.

„Myslím, že dnes to od nás bylo trošku nervózní. Ale bereme tři body, což je důležité, protože teď chceme získat co nejvíce bodů, abychom skončili v tabulce co nejvýše a dostali v uvozovkách slabšího soupeře v play-off,“ uvedl útočník Martin Hlaváček. Dvacetiletý útočník přispěl k výhře dvěma góly. „Troufnu si říct, že si na Kobru věříme, i když vede tabulku. V prvním zápase jsme tady otočili zápas z 1:4 a tam jsme prohráli až na nájezdy. Umíme na ně zahrát,“ připomněl trutnovský hokejista dobré výkony proti lídrovi soutěže.

Třetí vzájemný souboj se nejprve pro domácí nevyvíjel dobře. Hosté se v úvodní třetině třikrát ujali vedení, poprvé již ve 22. vteřině! Trutnov ale třikrát vyrovnal. Na 1:1 Ukhin po přihrávce zpoza brány. Na 2:2 Hlaváček po situaci 2 na 1, kdy mu puk perfektně podstrčil pod hokejkou protihráče Vácha. A skóre 3:3 stanovil střelou okamžitě po buly Fedulov.

Trutnov - Kobra Praha 6:5 (3:3, 1:0, 2:2)

Góly a asistence: 3. Ukhin (Bažant, Chytráček.), 10. Hlaváček (Vácha), 16. Fedulov (Chytráček), 30. Hlaváček (Janoušek, Beneš), 41. Smékal (Půlpán T., Píša), 55. Bažant (Abrahám, Fedulov) - 1. Bílek (Švaříček, Jakeš), 4. Tuma (Hlinka), 13. Šteiner (Semrád, Matějíček), 56. Hlinka (Vacek, Šteiner), 59. Jakeš (Cafourek, Antončík). Diváci: 235.

„První třetina z naší strany nebyla dobrá do obrany, trošku nám to tam vázlo. Ve druhé jsme se zlepšili a v té třetí už jsme vedli, takže jsme zápas tak nějak kontrolovali,“ poznamenal Hlaváček. Ten byl právě autorem jediného gólu, který padl ve druhé třetině. Opět po situaci 2 na 1. „Roman Janoušek mi to tam fantasticky předložil, že jsem to dával skoro do prázdné brány,“ vychválil svého nahrávače.

Domácím pak skvěle vyšel vstup do závěrečného dějství, kdy se už po patnácti vteřinách (!) prosadil Smékal, který po úvodní dvacetiminutovce nahradil v prvním útoku zraněného Kastnera. Asi v polovině třetiny domácí trenéři stáhli hru jen na dvě formace a v 55. minutě využil přesilovku 5 na 3 hodně povedenou dělovkou Bažant - 6:3.

Ovšem hosté, které několikrát vychytal Jeschke, do zápasu ještě vnesli drama. Na šestý trutnovský gól odpověděli bleskově i přes pokračující oslabení a pak minutu před koncem využili převahu šesti mužů proti čtyřem ke snížení na rozdíl jediné branky. Stalo se, že Draci v letošní sezoně „dokázali“ už několikrát přijít o tři body v samém závěru utkání, ale tentokrát výhru uhájili.

Další domácí zápas odehrají hokejisté Trutnova příští víkend v sobotu s Bílinou, avšak mezitím se dvakrát vydají na led soupeře - v sobotu do Jablonce a ve středu do Klášterce.

Řisuty - Klatovy 5:7