Další hattrick Gabriela. Doufám, že mě někdo vystřídá. Nechci platit pokuty do kasy, smál se

14.11.2017  •  Hokej  •
čtenost 791

Trutnov - Vítězství 5:2 nad soupeřem, který ještě v sezoně nebodoval. Trutnovští hokejisté v krajské lize potvrdili v neděli roli favorita a doma přehráli Skuteč. „Vítězství bych však povinným nenazýval, protože se určitě nerodilo lehce,“ prohlásil 24letý útočník Lukáš Gabriel, který zaznamenal první tři góly svého týmu. Další dvě branky pak přidal Jakub Tatar.

Trutnovský tým se v první třetině dostal do dvougólového vedení díky dvěma využitým přesilovkám. V 8. minutě dorazil Lukáš Gabriel střelu svého bratrance Davida a ve 13. minutě autor úvodní branky překvapil hostujícího gólmana Dostála nahozením od mantinelu. Skuteč zdramatizovala duel ve druhé třetině, kdy z přečíslení dva na jednoho překonal Hlubučka mazáckou kličkou Vágner - 2:1.

Domácí ale potom soupeře dostali pod tlak a šest vteřin před vypršením prostřední části skóroval z dorážky Lukáš Gabriel. Domácí útočník s číslem 14 tak zkompletoval hattrick, stejně jako před pár dny v Lanškrouně. V závěrečné části převahu trutnovského mančaftu zúročil dvakrát Jakub Tatar. Nejprve zakončoval krásnou souhru první pětky a potom se trefil z přečíslení. Utkání uzavřel v 58. minutě tečí střely od modré čáry skutečský Vařejčko.

ROZHOVOR S AUTOREM HATTRICKU LUKÁŠEM GABRIELEM

Lukáši, byl to tvůj druhý hattrick v krátké době po sobě. Cože ses tak rozstřílel?
Nepřikládal bych tomu nějaký zvláštní význam, vždy to byla práce celé lajny nebo týmu. Já jsem pouze stál ve správnou chvíli na správném místě. Doufám, že příště mě někdo vystřídá. Nechce se mi platit pokuty do kasy. (smích)

Trenéři áčka tě ještě nekontaktovali?
Nikdo mě nekontaktoval, určitě mají dost lepších hráčů.

Jak bys zhodnotil nedělní zápas se Skutčí? Další povinné vítězství?
Nenazýval bych ho povinným, protože se určitě nerodilo lehce. Ve Skutči hrají kluci, kteří v minulosti hráli v nejvyšších soutěžích. Nemyslím si, že by se jejich herní projev rovnal nule v tabulce. Nicméně před domácím publikem se nám hrálo dobře a zápas jsme si pohlídali.

Dělal vám soupeř něčím problémy?
Problémy nastaly až z naší nedisciplinovanosti, což je náš největší a bohužel dlouhodobý problém. Soupeř se dostal na koně a ve druhé třetině nás přehrával. Naštěstí přišlo uklidnění a ve třetí třetině se zápas jen dohrával.

V dalším utkání se představíte v Novém Městě, které vám doma nastřílelo 8 gólů. Co udělat jinak, aby se situace neopakovala?
Posledně nám vůbec nevyšel vstup do zápasu. Prohrát třetinu 0:5 a dostat čtyři góly z oslabení je opravdu špatné. Od druhé třetiny jsme si řekli, že začneme od nuly. Zbytek zápasu jsme vyhráli 4:3 a hra se vyrovnala. Myslím, že šance určitě máme, ale musíme zlepšit disciplínu. Uvidíme za čtrnáct dní.

TRUTNOV - SKUTEČ 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly a asistence: 8. L. Gabriel (D. Gabriel), 13. L. Gabriel (Rathouský), 40. L. Gabriel (D. Gabriel), 43. Jakub Tatar (S. Špetla, L. Gabriel), 56. Jakub Tatar (Patzelt) - 33. Vágner (Lenoch), 58. Vařejčko (Lenoch). Rozhodčí: Padevět - Pechánek, Zeman. Vyloučení: 8:11. Využití: 3:1. Diváci: 208. Sestava Trutnova: Hlubuček - S. Špetla, Zákravský, M. Špetla, D. Gabriel, Rathouský - Patzelt, Jakub Tatar, L. Gabriel, Vambera, Jan Tatar, Volf, Synek, Javůrek, Václavec.