Hokejisté Trutnova si vyšlápli na lídra a Kolář se loučil

12.11.2017  •  Hokej  •
čtenost 1124

Trutnov - Už podruhé v letošní sezoně hokejisté Trutnova na domácím stadionu slavili vítězství nad vedoucím celkem druhé ligy. Před měsícem sesadili z první místa Děčín. Ten v čele tabulky vystřídal Jablonec a s ním si Draci poradili včera, když zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Příští týden tým trenéra Aleše Půlpána čeká ve středu výjezd na Kobru a v sobotu přijde na řadu domácí derby s Vrchlabím.

Včerejší utkání bylo v trutnovském dresu poslední pro útočníka Jana Koláře. Letní posila se vrací do Rakouska, kde pardubický odchovanec působil už loni a hrál Alpskou ligu za tým Zell am See. A lépe se snad šestatřicetiletý forvard s trutnovským klubem a fanoušky ani nemohl rozloučit. V utkání dával na začátku druhé třetiny čtvrtý domácí gól při velkém obratu z 1:3 na 4:3 a v samostatných nájezdech si pak připsal vítěznou trefu.

„Hrál fantasticky, jako každý zápas. Sledovat takhle neskutečného hokejistu, který něco dokázal, a s takovou pokorou, byla pastva pro oči. Všem nám šel příkladem,“ sdělil útočník David Smékal na adresu hráče, který zasáhl do šestnácti extraligových sezon a třikrát slavil mistrovský titul.

„V jednání je ale už další posila se zvučným jménem. V příštím týdnu se bude vedení snažit dotáhnout vše do úspěšného konce,“ objevila se po utkání zpráva na facebookovém profilu Draků.

Do jejich arény si v sobotu opět našlo cestu bezmála šest stovek diváků. „Pecka zápas. Atmosféra byla zase neskutečná,“ pochvaloval si obránce Ondřej Poul.

Trutnov - Jablonec 5:4 po s.n. (1:3, 3:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly a asistence: 15. T. Půlpán (Bezděk, Fedulov), 22. Svoboda (Fedulov, Kastner), 22. Smékal (Zahradník, Chytráček), 25. Kolář (Martinec) - 2. Nevyhoštěný (Pavlů), 18. Bříška (L. Tondr, Čechura), 19. Nevyhoštěný, 46. L. Tondr (Homolka). Rozhodčí: Pilný - Urubčík, Řezníček. Vyloučení: 4:6, navíc Brokeš (Jablonec) 10 minut OT. Využití: 2:2. Diváci: 571. Sestava Trutnova: Jeschke - Vácha, Poul, Suk, Bezděk, Fedulov, Suvorov, Machač - A. Půlpán, Martinec, Kolář - T. Půlpán, Kastner, Svoboda - Chytráček, Zahradník, Smékal.

První třetina však tolik radosti domácím příznivcům nepřinesla, Trutnovští prohrávali 1:3. „Prvních deset minut byl Jablonec aktivnější, dal rychlý gól a to je vždycky nepříjemné,“ pronesl útočník David Smékal. „Sice se nám pak podařilo využít přesilovku, které nám moc nejdou, ale vzápětí jsme udělali dvě chyby, které Jablonec potrestal,“ dodal.

V šatně tak bylo o přestávce trošku dusno. „Něco jsme si k tomu řekli a myslím, že od druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým,“ vyprávěl 22letý útočník. A že se děly věci! Trutnov na soupeře vlétnul a ve 25. minutě už vedl 4:3. Góly Svobody a Smékala dělilo 19 vteřin, potom využil přesilovku Kolář. „Ty dva rychlé góly nás dostaly na koně a naopak Jablonec byl mírně opařený. Ve druhé třetině jsme byli lepší a do kabin jsme odcházeli spokojeni s předváděnou hrou,“ prohlásil Smékal.

Ten byl v úvodu třetí třetiny vyloučen. Toto oslabení domácí ještě přečkali, ale ve 46. minutě usedl na trestnou lavici za vysokou hůl Vácha a hosté hru v početní výhodě využili k vyrovnání. „Hráli jsme tvrdě, protože to Jablonci nechutná,“ poznamenal Smékal. Také domácí měli ve třetí třetině dvě přesilovky, ale rozdílovou branku nepřineslo ani prodloužení. „V utkání nás fantasticky držel Oťas,“ vysekl Smékal poklonu brankáři Jeschkemu.

Trutnovský gólman se vyznamenal i v samostatných nájezdech, kde ho nepřekonal ani jeden ze čtyř jabloneckých hráčů (Homolka, Tondr, Bříška, Nevyhoštěný), naopak za domácí skórovali mezi betony Jan Kolář a Aleš Půlpán. Šesté domácí vítězství v řadě!

„Doma vyhráváme. S našimi fanoušky, kteří nám připravují neskutečnou atmosféru, to ani jinak nejde. Do zápasu s Jabloncem jsme šli s tím, že urveme tři body, to se nám sice nepovedlo, ale dva body bereme,“ uzavřel David Smékal.

Draci soubojem s Jabloncem zahájili sérii čtyř zápasů se soupeři z horní poloviny tabulky. Příští týden zajíždějí na led čtvrté Kobry, pak doma vyzvou Vrchlabí a poslední listopadovou sobotu hrají v Děčíně.

Vrchlabí - Kobra Praha 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)
Bílina - Sokolov 5:8
Děčín - Most 6:1
Letňany - Řisuty 3:2

1. Jablonec 15 12 0 1 2 69:38 37
2. Děčín 16 11 0 1 4 79:48 34
3. Sokolov 16 10 1 0 5 73:57 32
4. Kobra Praha 15 7 1 2 5 75:62 25