Trutnov udolal Řisuty gólem kapitána minutu před koncem

3.12.2017  •  Hokej  •
čtenost 846

Trutnov - Jako šinkanzen se prohnal z vlastní třetiny do útočného pásma a od mantinelu vystřelil tak prudce a přesně, že puk skončil v síti. Góóól! Kapitán Draků Aleš Půlpán rozhodl v sobotu o výhře trutnovských hokejistů nad Řisutami. Povedená individuální akce domácího útočníka přišla v čase 58:54 jako spásná odpověď na vyrovnávací branku hostů chvíli předtím. Vítězstvím 4:3 uzavřel Trutnov druhou čtvrtinu zápasů základní části. Ve středu nastoupí opět na domácím stadionu proti Bílině.

Řisuty figurují v tabulce na posledním místě. Týmu trenéra Aleše Půlpána staršího velela povinnost vyhrát, aby si upevnil svou pozici mezi osmičkou zaručující play-off. To se nakonec povedlo, ale byla to asi větší dřina, než se možná čekalo.

„První třetina nám vyšla skvěle, soupeře jsme přestříleli obrovským poměrem, ale bohužel nám to tam nepadlo a trošku jsem měl strach, aby se neopakoval zápas v Řisutech,“ vrátil se kapitán Aleš Půlpán v myšlenkách k prvnímu vzájemnému duelu, který Draci prohráli 0:1. Podle něj to nakonec bylo hodně podobné utkání, ale tentokrát se šťastnějším koncem.

Po bezbrankové úvodní části otevřel skóre řisutský Zderadička, který ve 27. minutě vytěžil gól z přečíslení 3 na 1. Domácí však výsledek otočili. Nejprve pod horní tyčku střílel Martinec a po něm se ve 36. minutě taktéž krásně trefil Poul. Vteřinu po vypršení přesilovky 5 na 3. Jenže vzápětí usedli na trestnou lavici Svoboda a Bezděk a také hosté dvojnásobnou početní výhodu využili. Před Jeschkem vznikl závar a Kos vyrovnal na 2:2.

Trutnov - Řisuty 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly a asistence: 33. Martinec (Suvorov), 36. O. Poul (Vácha, A. Půlpán), 52. Kastner (Fedulov, Bezděk), 59. A. Půlpán (Vácha, Martinec) - 27. Zderadička (Vyskočil, Kos), 39. Kos (Bílek, Fortelka), 58. Hampl (Dostál). Rozhodčí: Jechoutek - Tasch, Řezníček. Vyloučení: 7:10, navíc Krpata (Řisuty) 10 minut + OK. Využití: 2:1. Diváci: 505. Sestava Trutnova: Jeschke - O. Poul, Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk - A. Půlpán, Zahradník, Chytráček - Svoboda, Kastner, T. Půlpán - Janoušek, Martinec, Smékal.

„Druhá třetina byla od nás absolutně tragická. Udělali jsme tam hromadu zbytečných faulů, takže jsme hráli hodně v oslabení a museli jsme se bránit. Tím jsme dostali soupeře do hry. Asi jsme si trošku mysleli, že nám to půjde samo, když jsme je v první třetině k ničemu nepustili. Bohužel, ta nedisciplinovanost z naší strany tam dnes byla,“ sdělil Aleš Půlpán k vývoji utkání v prostřední části.

V závěrečné dvacetiminutovce se dlouho nic nedělo. V 52. minutě domácí dohrávali oslabení, ale to se po zásahu Hampla hokejkou do obličeje Poula změnilo v přesilovku. Hra se přesunula do útočného pásma Draků, ti si po buly párkrát vyměnili puk, až ho dostal na modrou čáru Kastner a z první poslal brankáři Švihálkovi gólovou navštívenku - 3:2.

Hokejisté Řisut se však s tímto výsledkem nechtěli smířit a vytrvale zkoušeli dobývat území před brankářem Jeschkem. Trutnovský gólman všechny puky jistě stahoval do lapačky, ale v 58. minutě neviděl Hamplovu střelu přes couvajícího Bezděka a bylo znovu vyrovnáno 3:3. Hosté se vzápětí znovu snažili usadit v útočném pásmu, ale pak ne úplně dobře zvládli střídání a právě podél střídaček se najednou otevřela cesta pro Aleše Půlpána.

„Jak nás docela dlouho mačkali, tak jsem byl celou dobu stažený mezi kruhy připravený zblokovat případnou střelu od beka. Měl jsem ještě sílu, takže když odjeli střídat, houknul jsem si na Váchiče, nabral jsem rychlost a letěl jsem sprintem dopředu. Viděl jsem, že střídají a nestíhají si mě přebrat, tak jsem věděl, že půjdu až do brány,“ popisoval 25letý útočník, jak z jeho pohledu vypadala situace před vítěznou brankou. „Střílel jsem pod vyrážečku. Myslím, že ani ten gólman to nečekal. Já jsem se tam najednou vynořil za modrou a přišlo mi, že on ani nestihl vyjet, aby mi vykryl střelecký úhel,“ doplnil.

Zbývající minutu domácí zvládli. I když deset vteřin před koncem ještě Jeschkeho pořádně vystrašilo na první pohled nevinné nahození, které však domácí gólman zmerčil až na poslední chvíli a se svou vyrážečkou se musel hodně natahovat. „Zaplaťpánbůh, jak to dopadlo. Jsem hrozně rád za tři body. Věděl jsem, že to nebude jednoduché, protože v této skupině není žádný soupeř jednoduchý,“ oddechl si po utkání Aleš Půlpán. „Ve středu nás doma čeká Bílina a to bude úplně to samé. Na ni taky neumíme, ale musíme se připravit a věřím, že to dopadne dobře,“ uzavřel.

Kobra Praha - Dvůr Králové 1:5 (0:0, 1:5, 0:0)
Most - Letňany 0:5 kontumačně, protože domácí celek nesehnal k zápasu brankáře
Jablonec - Sokolov 4:7