Trutnov vítal Kubinčáka a předvedl velký obrat s vítěznou trefou Chytráčka

6.12.2017  •  Hokej  •
čtenost 956
 • komentářů 1

Trutnov - První třetinu, i když byli lepší a měli šance, prohráli 0:3 a na hokejisty Trutnova jakoby opět začínal fungovat blok zvaný Bílina. Na neoblíbeného soupeře ale tentokrát vyzráli, když tříbrankovou ztrátu postupně vymazali Matěj Suk, Lukáš Kastner a v poslední minutě (!) třetí třetiny Aleš Půlpán. Prodloužení pak rozhodl gól Petra Chytráčka, a tak výhru při své premiéře v dračím dresu mohl slavit i bývalý extraligový útočník Vojtěch Kubinčák, který tento týden přestoupil do Trutnova.

Osmatřicetiletého litvínovského rodáka, který v nejvyšší soutěži odehrál 839 zápasů v barvách Litvínova, Chomutova, Liberce a Sparty, postavili trenéři do prvního útoku k Aleši Půlpánovi a Zahradníkovi. Z tribuny hráče s číslem 12 přivítali fanoušci transparentem: Vítej Vojto! V utkání se o „řádné“ přivítání postarali hokejisté Bíliny. Hosté totiž domácím dali lekci z produktivity a po úvodní třetině svítil na tabuli stav 0:3.

„Byli jsme více na puku, měli jsme šance, ale nedali jsme. Oni si vytvořili tři šance a proměnili všechny tři. Jednou z brejku a dvakrát zvládli lépe situace po buly, kdy my jsme naopak chybovali, a vedli 3:0. Stále jsme ale věřili, že to dokážeme otočit, protože soupeř hrál v málo lidech. A to se nám povedlo,“ řekl po utkání útočník, který pod Krkonoše přišel jako náhrada za Jana Koláře. „Dva body jsou parádní. Otočit zápas z 0:3 na 4:3, to si myslím, že se docela cení,“ dodal Vojtěch Kubinčák. Rozhovor s ním si můžete přečíst ZDE.

Trutnov - Bílina 4:3 po prodl. (0:3, 1:0, 2:0 - 1:0)

Góly a asistence: 37. Suk (Chytráček), 52. Kastner (Bezděk, A. Půlpán), 60. A. Půlpán (T. Půlpán), 63. Chytráček (Poul) - 12. Mála (Kýhos), 15. Kýhos (Mála), 19. Kýhos (Vošta, Hrdlička). Rozhodčí: Beránek - Svatopluk, Ovsík. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 351. Sestava Trutnova: Ašenbrenner (21. Jeschke) - Poul, Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Machač, Bezděk - A. Půlpán, Zahradník, Kubinčák - Svoboda, Kastner, T. Půlpán - Chytráček, Martinec, Smékal.

Ze strany hokejistů Trutnova to dlouho na žádný zázračný obrat nevypadalo. Druhá třetina, od které v domácí bráně Ašenbrennera vystřídal Jeschke, prakticky nenabídla žádné šance. Ve 37. minutě však odvedla dobrou práci v útočném pásmu třetí pětka a přes clonící hráče prošla do sítě střela obránce Suka. Gól naděje domácí určitě povzbudil, ale hra tomu ani ve třetí třetině neodpovídala. Draci to tam museli „dotlačit“ vůlí.

V 51. minutě jim pomohlo i vyloučení Vošty, když se v závěru přesilovky prosadil Kastner, který tečoval Bezděkovu střelu, a už to bylo jen o gól. Vzápětí se ovšem nechal vyloučit Suvorov a domácí se museli bránit. Největší šance však nečekaně přišla na druhé straně, když ujel do samostatného nájezdu Aleš Půlpán. Se zakončením mezi nohy však neuspěl. Kapitán Draků měl o chvíli později na hokejce další možnost vyrovnat, ovšem zblízka brankáře Michajlova neprostřelil.

A tak to vyšlo až do třetice. V čase 59:08. Nutno dodat, že po obrovském zaváhání Bíliny v rozehrávce. Hosté „vymysleli“ přihrávku zpoza vlastní brány tak, že ji zachytil Tomáš Půlpán a rázem v útočné třetině vznikla situace tři na jednoho. Mladší bratr ze sourozenecké dvojice v trutnovském dresu si podržel puk na hokejce a v ideální okamžik ho přihrál k tyčce číhajícímu Alešovi. A muž závěrečných minut už pokolikáté v této sezoně vstřelil pro Trutnov tolik důležitý gól a poslal zápas do nastavení.

V prodloužení se skoro dvě minuty nic nedělo, ale pak se rozjel přes střední pásmo Poul, na modré čáře si všiml na druhé straně najíždějícího Chytráčka, jehož pohyb hosté nestíhali. Domácí útočník vystřelil na vyrážečku a šel se radovat - 4:3! Výkon trutnovského mančaftu měl k dokonalosti daleko, ale před sobotním derby ve Dvoře Králové je dobré si osvěžit, že se dá vyhrát, i když to někde skřípe.

Vrchlabí - Dvůr Králové 3:1 (1:0, 0:0, 2:1). Góly a asistence: 11. Bláha (Jirků,Oppelt), 50. Urban (Matějíček, Niko), 57. Urban (Jirků) - 44. Valášek (Petira, Luštinec)
Kobra Praha - Sokolov 7:5
Jablonec - Letňany 5:3
Děčín - Řisuty 4:2

1. Jablonec 21   15 0 1 5 100:61 46
2. Sokolov 22   14 1 0 7 105:79 44
3. Děčín 21   13 0 2 6 92:63 41
4. Kobra Praha 21   11 1 3 6 104:86 38
5. Vrchlabí 20   12 0 1 7 80:77 37