reklama 

Přichází čas béčka, týmu plného odchovanců a s velkou chutí

14.9.2017  •  Hokej  • 
čtenost 2034

Trutnov - HC Trutnov B hlásí příchod na scénu. Ve stínu druholigového áčka se připravují na zimním stadionu na sezonu hráči nově vzniklého mužského týmu. Trutnovské béčko bude působit v Krajské soutěži. „Hlavním cílem je postoupit do baráže, ale myslím, že mužstvo budeme mít dobré a takové, aby postoupilo až do Krajské ligy,“ tvrdí trenér Jaroslav Řehák.

Přichází čas béčka, týmu plného odchovanců a s velkou chutí

Je to poprvé v historii, co hokejový klub v našem městě má béčko. O jeho založení se vážně uvažovalo před devíti roky v době, kdy Vrchlabí hrálo první ligu a pro Trutnov tehdy koupilo druhou ligu. „Nakonec z toho ale sešlo, protože hráči Trutnova versus Vrchlabí to nešlo dohromady,“ vzpomíná na rivalitu Řehák.

Trenér zdejší hokejové mládeže o myšlence vzniku B-týmu dumal poslední dva roky, ovšem mančaft, v němž by dostávali příležitost mladí, nešel sestavit z hlediska malého počtu hráčů. Teď ale k tomuto kroku byli činovníci klubu tak trochu donuceni rozhodnutím svazu, který po loňské sezoně zrušil Ligu juniorů. „Takže kluci, co dohrají ve starším dorostu, v osmnácti letech končí s hokejem, protože nemají kde hrát,“ vysvětluje Jaroslav Řehák. V juniorské kategorii se hraje pouze extraligová soutěž.

Béčko má místo juniorky zaujmout pozici jakéhosi mezičlánku mezi dorostem a A-mužstvem, kde budou mít mladí hráči možnost dalšího hokejového růstu. „Neříkám, že každý na to pak bude mít výkonnostně, ale ti kluci se tady rozehrají a třeba můžou nakouknout i do druhé ligy,“ dodává, že jedním z cílů béčka by měla být příprava hráčů pro áčko či jiné kluby. „Vrchlabí hraje druhou ligu, Dvůr hraje druhou ligu, ta krajská ligy tady v okrese musí být, aby to mělo nějakou návaznost,“ tvrdí Řehák.  Podle něj byla škoda, že kluci z juniorské ligy nedostávali takovou příležitost, jako když přišel extraligový junior.

Trutnovská rezerva začne své působení v nejnižší krajské soutěži, kterou budou hrát další čtyři týmy - Nové Město, Semechnice, Lanškroun a Skuteč. Vedení klubu bojovalo za to, aby byla Krajská soutěž spojená s Krajskou ligu a Lanškroun a Skuteč se přeradily do pardubické skupiny, kam regionálně spadají a zdálo by se to jako logické řešení. „Všechny mančafty v Krajské lize s tím souhlasily, ale svaz to zamítl, že se bude hrát Krajská soutěž, takže se o postup musíme pokusit sportovní cestou,“ kroutí hlavou Řehák.

Systém soutěže je čtyřkolový, takže béčko čeká osm zápasů doma a osm venku. Hracími dny jsou neděle a středy, přičemž Trutnovští podle rozlosování budou hrát ve středu pouze jednou, dvakrát mají volno. Úvodní duel sezony sehrají 8. října od 17.30 hodin doma proti Semechnicím. První dva týmy si zajistí postup do baráže proti dvěma nejhorším celkům Krajské ligy. Lanškroun a Skuteč tam však kvůli tomu, že jsou z Pardubicka, postoupit ani nemohou. O dvě barážové příčky se tak vlastně celou sezonu budou přetahovat tři týmy?!

Trutnovský mančaft je na ledě od 15. srpna a pod vedením hlavního trenéra Petra Váchy a asistenta Jaroslava Řeháka trénuje třikrát týdně. „Zatím se to jeví hodně dobře, kluci do tréninku mají velkou chuť,“ těší Řeháka. V týmu je zhruba sedmnáct hráčů a v zápasech se počítá s účastí i čtyř starších dorostenců. „Máme to s kým hrát a to u nás chtěli hrát i někteří další hráči, ale není místo. My chceme, aby to hráli kluci z Trutnova nebo maximálně ti, co prošli mládeží HC Krkonoše,“ povídá kouč, který zároveň vede tým staršího dorostu.

Jediným „cizákem“ v týmu je hráč, který tady před devíti lety hrával druhou ligu. V Trutnově se však nakonec zabydlel natrvalo. Filip Tomáš. „Zkusil jsem ho oslovit, jestli by nám nepomohl a on mi řekl, že s tím nemá sebemenší problém,“ prozrazuje Řehák. Nejzkušenějšími plejery mužstva budou Josef Synek a Pavel Javůrek. Největší útočnou sílu by měl zřejmě představovat Jakub Tatar. Devatenáctiletý útočník, jenž v závěru loňské sezony podával dobré výkony v druhé lize, se rozhodl, že v áčku nebude pro letošní sezonu pokračovat. „Bavili jsme se o tom s ním, zkoušeli jsme ho přesvědčit, protože je to hráč pro druhou ligu jak věkově, tak svými výkonnostními předpoklady, ale řekl nám svoje důvody, že chce letos hrát za béčko a ještě bude hostovat v Krajské lize v Náchodě,“ konstatuje Jaroslav Řehák.

A další „béčkaři“? David Gabriel, Lukáš Gabriel, Jakub Vambera, Vojtěch Patzelt, Jan Tatar, Stanislav Špetla, Marek Špetla, v brance se budou střídat Michal Chrenko, Filip Kubeček, Petr Hlubuček… Poprvé v akci se HC Trutnov B předvede v sobotu 30. září od 18 hodin doma v přípravném utkání proti Novému Městu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama