reklama 

Taková tečka na konci kariéry, mluví Kolář o angažmá u Draků

1.9.2017  •  Hokej  • 
čtenost 898

Trutnov - Je odchovancem Pardubic, ve kterých zasáhl do šestnácti extraligových sezon. Pětkrát si zahrál finále a hned třikrát slavil mistrovský titul. Útočník Jan Kolář, člen veleznámého tria Kolář - Koukal - Průcha, které společně válelo i v reprezentaci, se stal velkou posilou druholigových Draků. „Oslovili mě, tak jsem si řekl, proč ne. Lepší než sedět doma na zadku,“ prohlásil 36letý forvard.

Taková tečka na konci kariéry, mluví Kolář o angažmá u Draků

Většinu kariéry má spojenou s působením v domácí soutěži. Žije v Pardubicích. Loňskou sezonu však strávil v zahraničí. Hrál Alpskou ligu v Zell am See, kde v 33 zápasech zaznamenal 42 bodů za 11 gólů a 31 asistencí. „Byla to fajn sezona. Náš tým patřil k průměru, v základní části jsme skončili na osmém místě ze šestnácti. Užil jsem si to,“ sdělil k angažmá v desetitisícovém turistickém městě.

V Alpské lize se mu zalíbilo a po loňské sezoně chtěl v Rakousku pokračovat, ale s žádným týmem se nedohodl. „Oslovil jsem i pár klubů v Česku, jestli mě nechtějí zkusit, ale zájem nebyl, tak jsem si řekl, že už se začnu soustředit na kariéru, co přijde po hokeji, a nakonec jsem rád, že si u toho ještě můžu zahrát druhou ligu,“ uvítal nabídku z podhůří Krkonoš.

O tom, že v Trutnově se „nějaká“ druhá liga hraje, se mu doneslo přes Aleše Píšu, bývalého spoluhráče z pardubické šatny. Čtyřicetiletý bek bude dres Draků oblékat již třetí sezonu.

Trenér Aleš Půlpán o Janu Kovářovi

Jsem hrozně rád, že jsme takového hráče získali. Je to profesionál tělem i duší. Má v sobě obrovskou pokoru a tou svojí povahou je pro náš tým požehnáním. V kabině je velmi vidět, má obrovské zkušenosti a kluci od něj veškeré informace vstřebávají jako houby. Až si to sedne, tak si myslím, že pro nás bude hodně platným hráčem. Je to pravý lídr.

„Asi by to pro mě byla škoda, abych teď skončil. Jsem rád, že ještě můžu být na ledě a když je tady o mě zájem, tak pro mě je to dobré. I když vím, že ta úroveň nebude to, na co jsem byl zvyklý a je to už spíš taková tečka na konci kariéry. Uvidíme, jak to všechno bude dlouhé,“ usmál se hokejista, který dvě sezony působil i v Nižněkamsku v KHL.

On sám si myslí, že ještě pár let hokej může hrát, ale ambice na návrat do nejvyšších soutěží už nemá. „Myslím si, že to je pasé, i když nechci předjímat,“ naznačil, že kdyby se přeci jen ještě objevila nějaká nabídka, tak by na ni nejspíš kývl. Z Trutnova by měl k odchodu dveře otevřené. „Vedení je tady velmi vstřícné,“ ocenil jednání klubových činovníků.

K mančaftu se Jan Kolář připojil minulý týden a po pár trénincích si odbyl zápasovou premiéru proti Dvoru Králové. „Šel jsem do toho úplně v klidu a s pokorou, abych se nějak nevybláznil. Už vím, že ve svém věku nemůžu přepálit začátek a že bez tréninku to nejde. Bylo to takové zajížděcí tempo,“ řekl ke svému výkonu. Derby vyhráli domácí 4:2 a nová posila se divákům uvedla úvodním gólem. „Hezky mě tam našel Máťa (Martinec), takže já už jsem to jen tak docvaknul,“ chválil za přihrávku o šestnáct let mladšího centra.

Přes léto se jinak autor tří reprezentačních branek, který nastupoval také za Slavii, Beroun, Jihlavu a Hradec Králové, připravoval jako vždy individuálně a čekal, jak se situace kolem něj vyvrbí. Na ledě si byl zatrénovat jen párkrát s pardubickým dorostem.

Ze svých nových spoluhráčů v šatně zná jen Aleše Píšu. „Kluci jsou fajn, vesměs všichni mladí. Celkově je to tady takové uvolněnější. Není tu takový ten stres jako ve vyšších soutěžích. Druhá liga se vším všudy,“ vstřebával po svém příchodu do Trutnova veskrze jen pozitivní dojmy. „Neplánoval jsem to, nevyhledával jsem to, ale jsem rád, že jsem tady,“ uzavřel.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama