reklama 

Ašenbrenner o nájezdech: Na jedno naznačení gólman neskočí

6.3.2018  •  Hokej  • 
čtenost 480

Trutnov - Podobně jako Pavel Francouz na olympiádě proti Američanům vychytal Patrik Ašenbrenner v pondělí všechny děčínské nájezdy. Díky tomu Drakům stačila k vítězství jenom jedna proměněná penalta Tomáše Zahradníka. „Je to super, ani tomu nemůžu uvěřit, ale měli jsme tlak, takže jsme si výhru zasloužili,“ řekl 22letý gólman po zápase, v němž Trutnov vyhrál 3:2 a vyrovnal osmifinálovou série na 1:1.

Ašenbrenner o nájezdech: Na jedno naznačení gólman neskočí

Úvodní duel v Děčíně sledoval Ašenbrenner ze střídačky, trutnovskou branku střežil Ota Jeschke. „Ze začátku nás mleli, ale kluci bojovali a ke konci jsme měli tlak. Bohužel spadnul nám tam pak třetí gól a prohráli jsme. Teď už je to ale jedno a jedeme zase od začátku,“ poznamenal včerejší hrdina v masce.

V utkání neměl až tolik práce, ale když musel zasahovat, čelil poměrně nebezpečným situacím. Zákrok večera předvedl v prodloužení proti Vaňkovi. Děčínský útočník „vyplul“ nehlídaný pár metrů od brány, vypálil rychle, ale puk skončil v Ašenbrennerově lapačce, kterou pak domácí brankář ještě efektivně vymrštil vzhůru. „Více méně mi ji trefil, ale musel jsem to trošku prodat pro diváky,“ smál se gólman chytající v obráceném gardu.

Za jeho zády skončily v zápase jen dva pokusy v první části, které od sebe dělilo 83 vteřin a hosté jimi otáčeli výsledek na 1:2. „Začátek jsme měli parádní, ale pak jsme si nechali dát dva zbytečné góly. Ten druhý jsem mohl chytit. Hráč se tam sice dostal přes našeho beka, ale v podstatě mi to tam jen dloubnul,“ vyčítal si trošku situaci při Petrášově zakončení a byl pak moc rád, že tým zápas ubojoval.

Jeho rozhodnutí ovšem musela přinést až penaltová loterie. „Občas po tréninku blbneme a nájezdy trénujeme,“ prozradil strážce trutnovské svatyně. Počínal si v ní skvěle. Zamknuto měl pro všech pět děčínských hráčů. „Čekal jsem teda, že budou něco trošku víc vymýšlet, ale nic nevymýšleli. Jen jedno naznačení, ale na to gólman neskočí,“ popisoval, jak viděl nájezdy. Podívat se na ně můžete ZDE.

Nejvíce mu zatrnulo v závěrečné páté sérii, kdy mu Hříbal po kličce do forhendu prostrčil kotouč mezi nohy a ten se pomalu plazil za čáru. „Škrtl jsem to betonem a viděl jsem, jak se puk šourá do brány, tak jsem se to hokejkou ještě snažil odehrát,“ přiblížil Ašenbrenner. Povedlo se. V krkolomné poloze svůj úkol zvládl a za chvíli byl zasypán radujícími se spoluhráči. Srovnáno 1:1 na zápasy.

Jak se bude série mezi čtvrtým a pátým celkem po základní části vyvíjet dál? „Doufám, že lépe pro nás,“ ušklíbl se gólman Draků. A věří, že pokud tým naváže na pondělní výkon i v dalších zápasech, postoupí do dalšího kola. „Rádi bychom si doma zahráli ještě nějaké zápasy,“ nechal se slyšet mladý brankář. Pondělní výhrou si Draci sezonu minimálně o jedno domácí utkání prodloužili, čtvrtý zápas série se bude hrát v Trutnově v pátek od 18 hodin.

O tom, jaký tým bude disponovat mečbolem, se rozhodne zítra večer v Děčíně.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama