reklama 

Baráž se ukázala nad síly béčka, chyběli mu hráči, góly, zkušenosti

9.3.2018  •  Hokej  • 
čtenost 646

Trutnov - Na posledním místě s jedním bodem skončili hokejisté HC Trutnov B v baráži o Krajskou ligu. Před sezonou nově vzniklý tým neuspěl v soubojích s Novým Městem, Opočnem a Novou Pakou podle trenéra Jaroslava Řeháka hlavně ze dvou důvodů: mužstvo v klíčové fázi trápila velká marodka a v zápasech se projevila menší vyhranost některých hráčů, kteří se prvním rokem teprve seznamovali s mužským hokejem.

Baráž se ukázala nad síly béčka, chyběli mu hráči, góly, zkušenosti

„Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Na začátku sezony jsme si řekli, že chceme postoupit do baráže, takže cíl jsme splnili. Samozřejmě, že postupem času jsme chtěli získat i něco víc, ale bohužel před rozhodující částí soutěže jsme měli zraněné hráče a obrovskou nemocnost. Dva zápasy jsme hráli v deseti lidech a to ve finále rozhodlo,“ poznamenal kouč béčka.

Jediný bod trutnovští hokejisté vybojovali v domácím utkání s Novým Městem, kterému podlehli v samostatných nájezdech. Dalších pět zápasů prohráli. „Samozřejmě se dalo vytěžit víc než bod, určitě nás moc mrzela prohra v Nové Pace v prvním kole, kdy jsme venku vstřelili osm gólů a prohráli. Už tam to ale bylo i trošku o tom, že jsme nastoupili oslabení. Na to se ale nebudeme vymlouvat. To je prostě hokej,“ uvedl Řehák.

V zápasech podle něj byli jeho svěřenci soupeřům na ledě vyrovnanými partnery, někdy prý i lepší, ale nedávali góly a především doplatili na několikaminutové „blackouty“. Inkasovali dva tři slepené góly za sebou a pak už těžko mohli pomýšlet na úspěch. „Myslím, že tady se projevilo to, že někteří kluci ještě nemají zkušenosti. Spousta z nich nikdy předtím nehrála dospělácký hokej, což bylo znát,“ konstatoval Řehák. Béčko za sezonu odehrálo celkem 23 zápasů (16 v základní části, 6 v baráži a 1 přípravné utkání před sezonou). „Ve srovnání s Krajskou ligou, kde odehrají skoro 40 zápasů, je to strašně málo,“ doplnil trenér.

Vítězem baráže se stalo Nové Město, příslušnost v Krajské lize uhájilo Opočno, naopak Nová Paka sestoupila do Krajské soutěže. Jestli se však tato soutěž bude hrát i příští sezonu, toť otázka. „Zaznívají hlasy, že by se Krajská liga měla rozšířit, což už jsme chtěli minulý rok. Ovšem jestli se to stane, to zatím nikdo neví,“ povídal Jaroslav Řehák.

Jedna věc je však podle trutnovského trenéra jistá - béčko bude v Trutnově působit i příští sezonu. „Jsme tak nějak přesvědčeni, že v tom budeme pokračovat, protože když už jsme to jednou rozjeli, tak to nechceme kvůli nějakému relativnímu neúspěchu, hned zase zrušit. To určitě ne,“ zdůraznil Řehák s tím, že více se však bude vědět až po valné hromadě klubu, která se uskuteční v květnu.

„Vzhledem k tomu, že se má zase předělávat systém soutěží mládeže, chtěli bychom do béčka v příští sezoně zapojit nějaké dorostence, aby získali zkušenosti, a měli jsme tady stále víc a vích našich kluků. My v béčku nechceme hrát s cizími hráči, protože zaprvé to stojí peníze a zadruhé to chceme opravdu hrát s trutnovskými kluky,“ uzavřel Jaroslav Řehák.

Výsledky béčka v baráži o účast v KLM

Nová Paka - Trutnov B 9:8 (3:2, 1:1, 5:5)
Trutnov B - Nové Město n/M 1:2 SN (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Opočno - Trutnov B 8:2 (1:1, 4:0, 3:1)
Trutnov B - Nová Paka 2:6 (1:1, 0:1, 0:3)
Nové Město n/M - Trutnov B 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Trutnov B - Opočno 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

1. Nové Město nad Metují 6 5 1 0 0 32:10 17
2. Opočno 6 4 0 0 2 25:20 12
3. Nová Paka 6 2 0 0 4 24:33 6
4. Trutnov B 6 0 0 1 5 16:34 1

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama