reklama 

Trutnovské týmy vyhrály Memoriál Václava Javůrka

13.3.2018  •  Hokej  • 
čtenost 1088

Trutnov - Hokej v podání těch nejmenších hokejistů jste si mohli užít, pokud jste v neděli dorazili na zimní stadion v Trutnově. Na ledové ploše se uskutečnil turnaj v minihokeji ročníků 2010 a 2011 a mladší, který nesl název po bývalém trenérovi mládeže Václavu Javůrkovi. Ten se přes 30 let věnoval výchově malých hokejistů v Trutnově.

Trutnovské týmy vyhrály Memoriál Václava Javůrka

Letošního prvního ročníku se zúčastnila čtveřice klubů - HCM Jaroměř, TJ Spartak Nové Město nad Metují, HC Opočno a domácí HC Trutnov. Každý účastník měl v turnaji dva týmy, první tým byl složen z hráčů ročníku 2010 a druhý tým z ročníku 2011 a mladší.

Hrálo se systémem každý s každým. Všechny týmy předváděly skvělé výkony a po celý memoriál byly podporovány z tribun slušně a skvěle fandícími rodiči, za super atmosféru vytvořenou pro malé hokejisty je třeba poděkovat.

V obou kategoriích zvítězilo domácí družstvo. V turnaji ročníku 2011 a mladší dokonce vyhrál Trutnov bez ztráty kytičky před Jaroměří, Opočnem a Novým Městem. Mezi hráči narozených v roce 2010 rozhodovalo o vítězi (při stejném počtu bodů mezi první dvěma celky) skóre, které měl Trutnov lepší než Nové Město. Třetí skončilo Opočno a čtvrtá Jaroměř.

Při závěrečném vyhlášení byly předány i individuální ceny pro vybrané hráče z každého týmu, kdy nejužitečnějším hráčem týmu HC Trutnov ročníku 2011 a mladší se stal Jan Max Příhoda. U ročníku 2010 to byl Jakub Dostál.

Zároveň dostali ocenění i nejlepší hráči a brankáři turnaje. V ročníku 2011 a mladší byla vyhlášena nejlepší brankářkou domácí Kamila Weintragerová. V kategorii 2010 oblékal pro změnu trutnovský dres nejlepší hráč turnaje, Radim Železný.

Je potřeba také poděkovat všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli - partnerům, organizátorům a rodičům, kteří přispěli k hladkému průběhu turnaje a hlavně ke spokojenosti malých hokejistů. Přáním jednoho z organizátorů Pavla Javůrka, trenéra a hráče HC Trutnov a zároveň syna Václava Javůrka, jehož jméno tento turnaj nese, je, aby se v Trutnově pokračovalo i v dalších letech a vytvořila se tradice tohoto turnaje.

(pja, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama