Koncert ve znamení sedmiček. Draci protáhli sérii s Medvědy

10.1.2018  •  Hokej  •
čtenost 610

Trutnov - Vítězný vstup do roku 2018 v domácí aréně mají za sebou hokejisté Trutnova, kteří rozstříleli Děčín 7:2. Medvědi jsou v poslední době (už to trvá déle) pro Draky velmi oblíbeným soupeřem, neboť svěřenci Aleše Půlpána nad nimi zvítězili už posedmé v řadě. Ve středu večer to symbolicky zpečetili sedmigólovou kanonádou. Mezi střelce se dvakrát zapsali Malík a Fedulov, jednou skórovali Kubinčák, Smékal a Chytráček.

3:1, 5:2, 4:3sn, 3:1, 6:4, 4:3sn a 7:2. Takhle vypadá aktuálně šňůra vítězných zápasů Trutnova proti Děčínu, kterou Draci nastartovali už 28. září 2016! I přestože Severočeši jsou v letošní sezóně v tabulce neustále před nimi, když dojde ke vzájemnému souboji, vyhrává jen jedno mužstvo, to z podhůří Krkonoš.

Trutnov - Děčín 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Góly a asistence: 18. Kubinčák (A. Půlpán), 19. Smékal (Zahradník), 23. Malík (Smékal, Zahradník), 30. Malík, 39. Fedulov (Vácha, Svoboda), 50. Chytráček (A. Půlpán, Machač), 57. Fedulov (Svoboda, Kastner) - 26. Hašek (Zajan, Volráb), 59. Petráš (Oliverius, Baránek). Rozhodčí: Micka – Žídek, Štěpánský. Vyloučení: 6:5, navíc Smékal (Trutnov) 5 minut+OK. Využití: 0:1. Diváci: 415. Sestava Trutnova: Jeschke - Mert, Píša, Fedulov, Vácha, Machač, Suvorov - A. Půlpán, Kubinčák, Chytráček - Svoboda, Kastner, T. Půlpán - Malík, Zahradník, Smékal (37. Voženílek).

Středeční utkání vyznělo zatím nejjednoznačnějším výsledkem. Medvědi ale měli v první části více ze hry. Domácí však v závěru třetiny v rozmezí minuty po ráně Kubinčáka a blafáku Smékala odskočili do vedení 2:0. Skvělou partii hrála třetí formace a ve druhé třetině na gól Smékala navázal Malík. Hráč, který na dva měsíce vypadl ze sestavy kvůli zranění ramene, svůj návrat ozdobil dvěma góly: ten první zaznamenal z dorážky (3:0) a druhý dal povedenou střelou (4:1).

Třetí útok řádil v utkání ale jen do 35. minuty, kdy Smékal za bránou narazil soupeře a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Hostům svitla šance. Nejenže ale neskórovali, při hře 4 na 4 inkasovali pátý gól po luxusní teči Fedulova.

Ve třetí třetině se tak zápas už jen dohrával a domácí navýšili své vedení až na 7:1. Po střele Aleše Půlpána dorážel do odkryté brány Chytráček a po něm se podruhé v utkání blýskl ruský univerzál Fedulov, tentokrát dostal nabito mezi kruhy a málem trhal síť. Skóre zápasu pak uzavřel na druhé straně podobnou dělovkou v přesilovce Petráš.

Skvělé představení Draků. Na to další domácí si jejich fanoušci musí počkat dva týdny. Ale pak to bude stát za to, protože ve středu 24. ledna se půjde na derby proti Dvoru. Mezitím Trutnov čekají venkovní duely proti Řisutům a Bílině.