Super práce celého týmu, chválila po derby „nula“ v masce

27.1.2018  •  Hokej  •
čtenost 475

Trutnov - Domácí specialista na Dvoráky? Ano, tak můžeme po středečním derby hovořit o brankáři Patriku Ašenbrennerovi. Dvaadvacetiletý gólman, který v loňské sezóně působil v nižší kanadské juniorské soutěži GMHL, vychytal proti rivalovi z okresu nulu. A to dokonce už druhou. Muž s maskou chytající v obráceném gardu střežil trutnovskou svatyni i v říjnovém derby, které Draci vyhráli 5:0.

K tomu, aby udržel 120 minut čisté konto, potřeboval 45 zákroků. Při středeční výhře 3:0 kryl 25 střel. „Moc práce jsem neměl, jestli si Dvůr za celý zápas vytvořil tři větší šance, tak to bylo moc. Naši kluci dobře bránili, k ničemu jsme je nepustili. Super práce celého týmu,“ chválil za předvedený výkon.

Ten domácí hokejisté odstartovali nečekaně v oslabení, kdy nejenomže na začátku zápasu přečkali pětiminutový trest Váchy, ale dokonce při dvorské přesilovce dva góly dali. „Bylo to hodně sporné vyloučení, osobně si myslím, že to žádný faul nebyl,“ prohlásil brankář o střetu domácího obránce s útočníkem Hejnou, pro kterého zápas bohužel skončil zraněným kolenem.

Díky dvougólovému vedení pak Draci derby kontrolovali a čekalo se, s čím vyrukuje soupeř. Hostující aktivita však nevystihovala tým, který má dohánět ztrátu. „Myslel jsem si, že do toho víc šlápnout, ale ani moc nestříleli. Až třetí třetina byla z jejich strany lepší, když to tak řeknu,“ líčil mladý gólman. „Ale kromě jednoho brejku se do ničeho vyloženého nedostali,“ dodal.

Tato situace nastala ve 45. minutě, kdy domácím obráncům pláchl Jakub Luštinec. „To byl asi nejtěžší zákrok v zápase,“ přiblížil Patrik moment, kdy vyrážečkou zneškodnil střelu bývalého kapitána Draků.

Domácí vítězství v poslední minutě zpečetil gólem do prázdné brány Tomáš Půlpán a Trutnov od prohraného derby ve Vrchlabí vyhrál už čtvrtý zápas v řadě. „Dodržujeme, co nám řekne trenér, hrajeme naši hru a klape nám to. Máme šňůru,“ rozesmál se gólman. Věřte, že tohle slovo je v šatně Draků hodně oblíbené.

Gólman s bílou maskou, na které je z jedné strany vyobrazen český státní znak a na druhé americká vlajka, stál mezi trutnovskými tyčemi při třech posledních vítězstvích. V týmu trenérů Aleše Půlpána staršího a Luboše Petery není stanovená jednička, více zápasů však odchytal Ota Jeschke. „Měl fakt super sérii,“ ocenil jeho výkony o tři roky mladší parťák. V lednu ale onemocněl a nyní trenéři naložili důvěru na bedra brankáře, jenž loni působil v týmech Niagara Whalers a South Muskota Shield.

Jedná se o celky v nižší kanadské juniorské soutěže GMHL (Greater Metro Junior A Hockey League). „Většina lidí tuto soutěž odsuzuje. Já bych ale řekl, že to tvrdí možná ti, co tam nikdy nehráli, nebo se v ní nechytli. Normálně tam totiž hrají kluci, co pak dostávají nabídky do univerzit i mužských týmů,“ prohlásil hokejista, který může srovnávat. Rok předtím hrál v americké Western States Hockey League (WSHL) za Cheyenne Stampede.

Ze zámoří se loni vrátil, jelikož juniorský hokej již věkem přerostl. Jičínský rodák, jenž od páté třídy patřil Mladé Boleslavi, si hledal angažmá v Čechách. „Přes pana Kamenického jsem se dohodl a přijel na letní Try-Out do Trutnova. Chytl jsem se a jsem rád, že tady teď můžu být,“ pronesl.

Za Trutnov zatím Patrik Ašenbrenner nastoupil ve 13 zápasech s bilancí 7 vítězství a 6 porážek. Průměr gólů na zápas má 2,69 a úspěšnost zákroků 90,91 procent.

Dnes od 17.30 hodin hrají Draci v Sokolově. S aktuálně třetím týmem tabulky nejprve letos dvakrát padli, ale ve třetím utkání doma zvítězili 4:0, kdy se vychytanou nulou blýskl pro změnu Ota Jeschke.