Trutnov porazil Řisuty zásluhou hattricku Tomáše Půlpána

13.1.2018  •  Hokej  •
čtenost 812

Trutnov - Hokejisté Trutnova vyhráli ve 33. kole druhé ligy skupiny Západ nad Řisutami 6:3. Sobotní utkání na zimním stadionu ve Slaném parádně sedlo Tomáši Půlpánovi. Mladší útočník z bratrské dvojice v dresu Draků se postaral o první tři góly hostů a čistým hattrickem tak nasměroval Trutnov za vítězstvím, které znamenalo posun na páté místo tabulky.

Třiadvacetiletý forvard odstartoval své galapředstavení už ve 4. minutě, kdy vytěžil gól ze ztráty puku domácího celku. Trutnovští se jinak v první třetině museli dost často bránit v oslabení, navíc přišli o Píšu, který vyfasoval osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Všechna oslabení ovšem hosté přečkali bez úhony a 41 vteřin po zahájení druhé části se trefil podruhé v utkání Tomáš Půlpán. Pálil z první, kdy dostal puk na hokejku přímo z vyhraného vhazování.

Řisuty - Trutnov 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Góly a asistence: 33. Rod, 45. Rod (Krpata, Kos), 55. Havelka (Kellerstein, Fortelka) - 4. T. Půlpán (Kastner,), 21. T. Půlpán (Kastner), 23. T. Půlpán (Svoboda, Suk), 28. Kubinčák (Chytráček, A. Půlpán), 43. Smékal (Kubinčák, Fedulov), 60. A. Půlpán (Kubinčák, Vácha). Rozhodčí: Jaroš - Horažďovský, Ovsík. Vyloučení: 4:8, navíc Píša (Trutnov) 2x10 minut OT - osobní trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 108. Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Píša, Vácha, Fedulov, Bezděk, Suk, Machač - A. Půlpán, Kubinčák, Chytráček - Svoboda, Kastner, T. Půlpán - Malík, Zahradník, Smékal - Martinec.

Neuběhly pak ani dvě minuty a hráč s desítkou na dresu se radoval z hattricku, kdy se zmocnil puku na pravé straně a střelou na přední tyč překonal brankáře - 0:3. Ve 28. minutě se vydal do protiakce první útok Draků a po Chytráčkově přihrávce Kubinčák vyhnal z domácí brány gólmana Švihálka, kterého nahradil Ilašenko. Slabší chvilku si pak hosté vybrali ve 33. minutě, kdy hráli přesilovku. Domácím se ve čtyřech povedlo snížit. Mezi betony Ašenbrennera, který zaskakoval za nemocného Jeschkeho, mířil Rod - 1:4.

Hned na začátku třetí dvacetiminutovky však Kubinčákovu střelu dorazil do sítě Smékal a hosté znovu vedli luxusním čtyřbrankovým náskokem. A ten se ukázal jako dostačující. Hokejisté Řisut sice ještě dokázali snížit na 3:5 po využité přesilovce Rodem ve 45. minutě a gólu Havelky v 55. minutě, ale nějaké větší drama hosté odmítli. Navíc půlminuty před koncem zpečetil výhru trefou do prázdné brány Aleš Půlpán.

Výhrou 6:3 hokejisté Trutnova uzavřeli ve Slaném třetí čtvrtinu zápasů základní části. Zbývá jim však ještě dohrát odložené domácí utkání s Bílinou. Tohoto soupeře tak Draci nejprve vyzvou za týden na jeho stadionu a pak v dohrávce 31. ledna v Trutnově.

Názor trenéra

Luboš Petera (Trutnov): „Řisuty jsou pro nás nepříjemný soupeř. Na zápas jsme jeli s respektem, ale v dobré náladě po vítězství nad Děčínem. Naposledy jsme tady prohráli 1:0, byl to takový boj až do posledních minut. Tentokrát nám tam ale spadly góly, Tomáš Půlpán si dnes vybral šťastnou hokejku. Dostali jsme se do vedení 4:0. Důležité také bylo, že jsme v první třetině ubránili přesilovky domácích, kdy Vácha navíc dostal trest na 2 + 2 minuty. Bohužel jsme pak v momentě, kdy jsme měli zápas zcela pod kontrolou, díky menší soustředěnosti nechali soupeře snížit při naší přesilovce a tím domácí jakoby ještě ožili. Bohudík se jim nepodařilo vstřelit kontaktní gól, i když si myslím, že jsme měli zápas stále pod kontrolou. Nastřelili jsme dvě tyčky, jedno břevno, utkání mohlo být z našeho pohledu i ve větším klidu. Vítězství je podle mě zasloužené.“

Bílina - Vrchlabí 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Dvůr Králové - Kobra Praha 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Sokolov - Jablonec 4:2

1. Sokolov 29 19 2 0 8 127:94 61
2. Jablonec 29 18 1 1 9 126:88 57
3. Vrchlabí 29 18 1 1 9 130:103 57
4. Děčín 27 16 0 3 8 117:91 51
5. Trutnov 29 13 5 0 11 101:86 49