reklama 

Ukázali jsme, že nejsme jen do počtu, řekl David Malík, uzdravený střelec z třetí formace

11.1.2018  •  Hokej  • 
čtenost 543

Trutnov - Ve dvaceti je David Malík jedním z těch nejmladších v kádru Draků . Odchovanec hradeckého klubu hraje svou první sezonu mezi muži, ale zatím toho tolik nestihl. Může za to i zranění. Na začátku listopadu v domácím utkání s Letňany ho soupeř narazil na mantinel tak, že mu natrhl vaz v rameni a následovala vynucená dvouměsíční přestávka.

Ukázali jsme, že nejsme jen do počtu, řekl David Malík, uzdravený střelec z třetí formace

„Teď už je to jakž takž dobrý, i když to pořád cítím, protože to stále ještě rozhýbávám,“ řekl hráč s číslem 89, který poprvé zpět do zápasu naskočil minulý týden ve třetí třetině derby s Vrchlabím. Daleko větší comeback ho však čekal až nyní doma proti Děčínu, kdy se objevil v základní sestavě třetího útoku se Zahradníkem a Smékalem.

A byl to návrat ve velkém stylu.

„Po těch dvou měsících jsem se bál toho, že to bude trvat, než se dostanu do sestavy. Jsem rád, že to vyšlo zrovna takhle a padly tam i ty gólky,“ usmíval se.

Skóroval dvakrát. Ve 23. a 30. minutě, kdy zaznamenal své premiérové góly v sezóně a v utkání třetí resp. čtvrtý gól domácího celku. „Ten první jsem jen doplácnul, ale musím říct, že ten druhý jsem trefil pěkně do šibenice,“ pochválil se za branku na 4:1, kdy vystihl přihrávku beka na modré čáře a vystřelil nechytatelně nad rameno gólmana Lavingera. „Teď se od toho hlavně musím odrazit a pokračovat v takových výkonech.“

A to vlastně celý mančaft. Přelom roku pro Trutnov znamenal porážky v Jablonci a ve Vrchlabí, takže Draci se zase potřebovali „chytit“. A na kom jiném než na Děčínu, že? „Je pravda, že to může vypadat, že je to pro nás docela příjemný soupeř, ale já si myslím, že je to hodně kvalitní tým. Mají vyvážený kádr, hodně starších borců, kteří si to umějí dát. Nám ale výborně zachytal Ota Jeschke. Hlavně díky němu to skončilo takhle, jinak to klidně mohlo být 7:6,“ konstatoval David Malík.

Velkou měrou však k sedmé výhře v řadě nad Severočechy přispěli ale právě i Malík a jeho spoluhráči ze třetí pětky. „Třetí lajna se vždycky bere spíše jako obranná, ale dneska jsme ukázali, že nejsme jen do počtu a umíme taky zaútočit,“ nechal se slyšet člen formace, která přispěla třemi góly. Celkem jich domácí nasázeli sedm a tím si vytvořili nové střelecké maximum sezóny.

„Říkáme si to pořád v kabině, abychom stříleli skoro ze všech pozic a tlačili se do brány. No, a dneska nám to tam napadalo,“ uzavřel uzdravený forvard, kterému zpět do sestavy pro změnu pomohlo i to, že zranění a nemocní jsou zase jiní hráči.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama