Draci přerušili půst, z Klatov přivezli cenný bod

18.11.2018  •  Hokej  •
čtenost 326

První bod v listopadu si připsali hokejisté Trutnova do tabulky druhé ligy skupiny Střed. Získali ho za remízu 2:2 v základní hrací době v Klatovech. Na ledě třetího celku skupiny Sever dvakrát dotahovali gólovou ztrátu. Vítěznou branku vstřelili domácí v prodloužení, kdy hosté hráli v oslabení. Nyní čekají Draky dvě domácí utkání po sobě, a to ve středu s Kolínem a v sobotu s Kobrou Praha.

Po třech zápasech v řadě bez bodového zisku nečekalo svěřence kouče Petra Váchy na západě Čech nic jednoduchého. Hosté ale dokázali nepříznivou sérii přerušit, ačkoliv na další výhru čekají stále od povedeného derby s Vrchlabím.

Klatovy - Trutnov 3:2 po prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly a asistence: 22. Vavřička, 35. Hanzlík (D. Roubal, Leština), 64. Tulačka (Kristl, Michel) - 24. Šimeček, 57. Fedulov (Kubinčák, Kalla). Rozhodčí: Čáp - Tvrdík, Šimánek. Vyloučení: 4:5, navíc Šefl (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

Po bezbrankové první třetině otevřel skóre zápasu ve 22. minutě domácí Vavrička. Draci v tu chvíli mohli zpytovat svědomí, jelikož hráli přesilovku. Už za další dvě minuty však bylo vyrovnáno. Druhý gól ve svém druhém zápase po příchodu do Trutnova zaznamenal z úniku Šimeček. Stav 1:1 vydržel do 35. minuty, kdy domácí hráli přesilovku a po sérii tečí skončil puk za zády Ašenbrennera. Trutnov na 2:2 pak vyrovnal až na začátku 57. minuty zásluhou přesné střely Fedulova.

V prodloužení byl za sporný faul vysokou holí vyloučen obránce Šefl a domácí po necelé minutě rozhodli o své výhře. Autorem branky byl Tulačka.

„Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů. Kluci drželi stanovenou taktiku, tlačili se do branky. Máme jen smůlu v koncovce, ale jdeme tomu naproti. V první třetině jsme přežili úvodní tlak, kde jsme vytvořili zbytečné chyby z nedůslednosti. Zbytek třetiny jsme tlačili a bušili do branky jak hluchý do vrat. Druhá třetina začala opět naší chybou ve vlastní přesilovce, ale utkání jsme srovnali. Ani po gólu na 2:1 jsme nepřestali hrát a stále jsme byli trpěliví. Mohli jsme vyhrát klidně o tři góly, ale bod bereme. Klukům tenhle zápas pomůže, nakopne nás to všechny a věřím, že ve středu budeme naplno bodovat na domácím ledě," hodnotil utkání generální manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.