Drakům to proti Medvědům nešlo a šestkrát inkasovali

4.11.2018  •  Hokej  •
čtenost 536

Zklamání přinesli necelým sedmi stovkám diváků hokejisté Trutnova v sobotním domácím duelu s Děčínem. Nedokázali navázat na týden starý výkon z derby proti Vrchlabí a Severočechům podlehli 3:6. Utkání rozhodla třetí třetina, kterou Draci prohráli 0:3.

Svěřenci trenéra Petra Váchy v utkání vedli po Chytráčkově kličce do bekhendu, ale hostům se ještě v první třetině podařilo výsledek otočit. Dvě vteřiny před návratem vyloučeného Fedulova skóroval Bárdoš a za další dvě minuty se prosadil Drašar.

Trutnov Děčín 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Góly a asistence: 11. Chytráček (Semorád, Šefl), 37. Šefl (Chytráček, Semorád), 38. Janoušek (Jakub Tatar) - 15. Bárdoš (Faigl, Drašar), 17. Drašar (Tenkrát, Kopta), 28. Kopta (Bárdoš), 44. Faigl (Korudle, Oliverius), 56. Kordule (Kopta, Oliverius), 59. Volráb. Rozhodčí: Pilný - Laczko, Řezníček. Vyloučení: 5:5, Využití: 1:1. Diváci: 673. Sestava Trutnova: Jeschke - Pražák, Fedulov, Vácha, Šefl, Bezděk, Suk, Suvorov - Křížek, Ukhin, Kubinčák - Chytráček, Kalla, Semorád - Jakub Tatar, Janoušek, L. Gabriel.

Ve 28. minutě hokejisté Děčína odskočili do dvougólového vedení poté, co Kopta se štěstím prostřelil Jeschkeho. S domácím mančaftem to nevypadalo dobře, ale ve 37. minutě Drakům pomohla přesilovka. Od modré čáry vypálil přesně k tyči Šefl. A za dalších 46 vteřin bylo vyrovnáno 3:3 po dorážce Janouška.

V úvodu závěrečného dějství však Draky srazila chyba v rozehrávce, kterou potrestal Faigl a hosté šli znovu do vedení. Domácí snaha pak k dalšímu vyrovnání nevedla a když v 56. minutě Medvědi využili dalšího zavání trutnovské defenzivy, bylo po trefě Korduleho prakticky rozhodnuto. Minutu a půl před koncem to domácí zkusili ještě v šesti, ale z hole Hříbala inkasovali šestý gól do prázdné brány.

„Byla to tragédie. Nedařilo se nám nic. Hráči měli pasáže, kde si dělali, co chtěli a Děčín toho opět velmi zkušeně využil. Chyběla nám herní disciplína a po zásluze jsme prohráli. Nedokážu pochopit, že jedno utkání hrajeme tak, druhé zase onak a nedokážeme plnit to, co si řekneme. Je to asi v hlavách hráčů a je potřeba jim to důrazně vysvětlit, že takhle by to tedy nešlo. Děkujeme fanouškům za podporu a ve Dvoře uděláme maximum pro to, abychom vyhráli,“ hodnotil utkání generální manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.