Hokejisté Trutnova v nájezdech proti Kobře ukončili sérii proher

25.11.2018  •  Hokej  •
čtenost 522

Skvělý nástup, vedení 3:0, ale pak třikrát skóroval i soupeř, naposledy dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny. Hokejisté Trutnova tak v sobotu doma s pražskou Kobrou remizovali 3:3, získali bod a po úspěšných nájezdech ještě jeden. Pětizápasová šňůra porážek byla ukončena, Draci slavili vítězství po takřka měsíci. I když jen za dva body.

Trutnovský tým před zápasem posílil do konce letošní sezony vrchlabský obránce Tomáš Kynčl a defenzivu Draků vyztužil i Ondřej Poul. Generální manažer týmu a asistent trenéra Petra Váchy naskakoval letos na led v dresu Kohoutů z České Třebové.

Trutnov - Kobra Praha 4:3sn (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0, nájezdy 2:1)

Góly a asistence: 4. Martinec (Chytráček, Bezděk), 10. Ukhin (Bezděk, Fedulov), 12. Ukhin (Kalla, Fedulov), rozh. náj. Chytráček - 25. Šťastný (Šergl, Šteiner), 43. Semrád (R. Verbík), 58. Šergl. Rozhodčí: Veinfurter - Bohuněk, Řezníček. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 511.

Domácí hokejisté měli perfektní start, když ve 12. minutě vedli už 3:0. Z rychlého protiútoku se trefil Martinec, pak využil přesilovku po sedmi vteřinách Ukhin a ten samý útočník o chvíli později skóroval podruhé. Slibně rozehraný zápas ale hosté nedovedli k vítězství v základní hrací době. Po druhé třetině svítil sice ještě na tabuli stav 3:1, ale hned v úvodu třetí části hosté vstřelili kontaktní branku v přesilovce a v 58. minutě zarmoutil pětistovku domácích fandů Šergl.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, to přinesla až sedmá série nájezdů, ve které Chytráček vytáhl kličku se zakončením mezi betony a Ašenbrenner pak vychytal Semráda.

V dalších dvou kolech pocestují hokejisté Trutnova do arén soupeřů, a to ve středu do Nymburka a v sobotu do Sokolova.