reklama 

Nepovedené derby ve Dvoře. Draci vysoko prohráli a svolávají posezení s fanoušky

11.11.2018  •  Hokej  • 
čtenost 888

Ve zcela opačné roli, než v nedávném derby s Vrchlabím se ocitli hokejisté Trutnova v sobotní okresní bitvě ve Dvoře Králové. Na stadionu pod Hankovým domem utrpěli vysokou porážku 1:6. Jedinou branku hostujících Draků vstřelil v závěrečné třetině, paradoxně ve vlastním oslabení, David Vacek. Utkání sledovalo 1030 diváků.

Nepovedené derby ve Dvoře. Draci vysoko prohráli a svolávají posezení s fanoušky

„Nezbývá mi než pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Odehráli super zápas a rozhodli jej hned v úvodní třetině skvěle sehranými přesilovými hrami,“ řekl po utkání trenér Trutnova Petr Vácha.

Domácí hokejisté se díky brankám v přesilovkách dostali do třígólového vedení. Nejprve využili přesilovku 5 na 3 Havlas, pak se trefil v pokračující výhodě Půhoný a na 3:0 pro Dvůr zvýšil opět Havlas. Z Draků byl v první třetině nejblíže ke skórování Kalla, ale jeho pokus zastavila tyč Čápovy svatyně.

Trutnovskou branku střežil Jeschke, ale vydržel v ní jen do 29. minuty, kdy Luštinec posunul stav na 4:0. Náhradník Ašenbrenner udržel své čisté konto jen do závěru druhé třetiny, jelikož čtyři vteřiny před sirénou jej překonal Valášek - 5:0.

Dvůr Králové - Trutnov 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Góly a asistence: 7. Havlas (Luštinec, Matějíček), 8. Půhoný (Faltys, Hoskovec), 16. Havlas (Valášek, Luštinec), 29. Luštinec (Matějíček, Valášek), 40. Valášek (Havlas, Luštinec), 60. Kocián (Fořt, Luštinec) - 44. Vacek (Suk). Rozhodčí: Veinfurter - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 8:9 + navíc Hamerský (Dvůr) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1030. 

„Z naší strany to bylo vyloženě špatné utkání. Chyběla tomu jiskra, všude jsme byli pozdě. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit nějaký kontaktní gól,“ komentoval výkon svého mužstva Petr Vácha. „Před poslední třetinou jsme si řekli, že ji zkusíme vyhrát, ale ani to se nám nakonec nepovedlo. Když nevyužijeme tak dlouhou možnost přesilové hry, nemůžeme uspět,“ dodal.

Gólové radosti se Draci dočkali až ve 44. minutě, kdy se ve vlastním oslabení prosadil Vacek. Jenže to bylo ze strany hostů vše, přestože po vyloučení Hamerského na 5 minut a Luštince na 2 + 2 minuty měli na ledě dlouhou početní výhodu. Svěřenci trenéra Ladislava Lubiny se však ubránili a v poslední minutě přibalili Drakům na cestu ještě jeden gól z hole Kociána.

„Jsme nesmírně rádi, že se nám podařilo utkání dotáhnout ke třem bodům. Rozhodující momenty tam byly hned na začátku utkání, kde jsme nejprve ubránili přesilovku soupeře a pak sami udeřili ve výhodě pěti proti třem a v pokračující přesilovce proti čtyřem. Pak už jsme víceméně průběh utkání kontrolovali. Na můj vkus tam samozřejmě bylo až moc vyloučení na naší straně. Zápasu ale nic nechybělo, hrálo se ve skvělé kulise a jsem rád, že jsme naše fanoušky mohli potěšit vítězstvím,“ řekl kouč Lubina.

Kulisu derby ocenil i jeho trutnovský protějšek Petr Vácha. „Hrálo se v krásné atmosféře. Z obou stran. Našim fanouškům děkujeme za podporu a vážíme si toho, že nám fandí i za výrazně nepříznivého stavu.“

Vzhledem k tomu, že poslední dvě utkání Drakům nevyšla vůbec dle představ vedení Trutnova, rozhodl se klub na pondělí od 17.30 hodin uspořádat na zimním stadionu posezení s fanoušky. Za mužstvo bude přítomen kapitán Jan Semorád, za vedení klubu prezident Zdeněk Poul, generální manažer Ondřej Poul a hlavní trenér Petr Vácha. Setkání bude v klubovně.

Z FACEBOOKU HC BAK TRUTNOV

Zprávy z marodky...

Včerejší derby předčasně skončilo pro dva trutnovské hráče.

Prvním byl Daniel Svoboda, který byl po nárazu do mantinelu převezen do nemocnice, kde lékaři diagnostikovali zranění v horní části těla. Zranění je tak závažné, že si vyžádá minimálně dva měsíce rekonvalescence. Druhým zraněným hráčem je Aleksandr Suvorov, který utrpěl zranění hlavy po úderu do hlavy od hráče domácích. Jeho zranění není závažné a vyžádá si týden klidu.

Generální manažer Ondřej Poul reaguje:
„Přišli jsme o prvního centra, který nebude k dispozici, pro nás, v klíčové fázi sezony. Ve středu, pokud to vše papírové dopadne, nastoupí nová posila, náhrada za Daniela, která má zkušenosti jak z extraligy, tak z první ligy. Je to i reakce na naši mizernou produktivitu, která nás v posledních dvou zápasech stála šest bodů.“

Další výsledky sk. Střed a Sever:
Letňany - Vrchlabí 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)
Kolín - Jablonec 0:5
Klatovy - Most 5:4pp
Kobra Praha - Řisuty 4:1
Děčín - Bílina 2:3sn

Tabulka sk. Střed:

1. Vrchlabí 14 10 2 0 2 57:30 34
2. Jablonec  14 10 0 0 4 64:43 30
3. Nymburk 14 7 0 2 5 50:48 23
4. Kolín 14 6 1 0 7 38:42 20
5. Trutnov 14 5 1 1 7 46:50 18
6. Dvůr Králové 14 4 0 2 8 59:58 14
7. Letňany 14 2 0 0 12 29:68 6

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama