Prohra s posledním. Trutnov vyfasoval půltucet i od Letňan

14.11.2018  •  Hokej  •
čtenost 541

Třetí hořkou pilulku po sobě musejí strávit hokejisté Trutnova, kteří neuspěli v 17. kole druhé ligy skupiny Střed na stadionu v Letňanech. Hosté, kteří svého soupeře přestříleli 53:23, prohráli 3:6. Pro pražské mužstvo to byla první domácí výhra v sezoně.

Listopad zatím není rozhodně měsícem trutnovských hokejistů. Draci ani ve třetím utkání nedosáhli na body. Navíc po šesti gólech od Děčína a Dvora Králové tentokrát půltucet inkasovali i od posledního celku tabulky, zatímco sami skórovali jen třikrát.

Porážce nezabránila ani nová útočná posila z Litvínova, Jaroslav Šimeček. Třiadvacetiletý útočník se zkušenostmi z extraligy i první ligy, který přišel do konce sezony, sice svou premiéru ozdobil gólem, ale ten v úvodním dějství znamenal jen odpověď na vedoucí gól domácích. Letňany si potom ještě do konce třetiny vzaly vedení zpět a náskok si vylepšily i třetím gólem.

Letňany - Trutnov 6:3 (3:1, 1:0, 2:2)

Góly a asistence: 1. Eliáš (Fabiánek, Barbora), 12. Dyrynk (Panna, Prchal), 17. Schwamberger (Dyrynk), 36. Panna (Schwamberger, Dyrynk), 43. Panna (Schwamberger), 60. Horák (Barbora) - 9. Šimeček (Kalla, Kubinčák), 45. Semorád, 48. Semorád (Ukhin, Šefl). Rozhodčí: Šindel - Svoboda, Krátký. Diváci: 71.

Ne že by hosté v utkání neměli šance, ale buď ztroskotali na Hamalčíkovi nebo trefovali tyčky. Góly tak stříleli jen domácí a budovali si náskok. Ve 36. minutě zvýšili na 4:1, a když se v úvodu třetí části prosadili popáté, vypadal už zápas pro Draky ztracen. Jenže pak dvěma góly v krátkém sledu po sobě zdramatizoval zápas na 5:3 kapitán Semorád a domácí si ve 48. minutě brali oddechový čas.

Trutnovští hokejisté tlačili, ale kontaktní branku se jim vstřelit nepodařilo ani v přesilové hře v závěru utkání. Minutu před koncem zůstal brankář Ašenbrenner na střídačce a při power-play inkasovali svěřenci Petra Váchy pošesté.

Možnost přerušit nepříznivou sérii tří proher budou mít Draci v sobotu v Klatovech, kde také zakončí venkovní trip tří zápasů během osmi dnů. Za týden ve středu hrají doma s Kolínem.