Ašenbrenner vychytal v derby druhou nulu a Draci dobyli vrchlabskou arénu

12.12.2018  •  Hokej  •
čtenost 1012

Husarský kousek číslo 2 se povedl v sezoně hokejistům Trutnova na úkor rivala z Vrchlabí. Ačkoliv byli Draci v posledních týdnech sráženi porážkami, v derby s horaly podruhé v řadě slavili vítězství, aniž by přitom soupeři umožnili skórovat! A tentokrát dokonce ve vrchlabské DD Elektromont aréně. Brankář Ašenbrenner si připsal třetí nulu v sezoně. Hosté zvítězili 3:0, když góly stříleli Kubinčák, Fedulov a Ukhin.

Od rekordní domácí výhry s Vrchlabím 7:0 odehráli svěřenci trenéra Petra Váchy deset zápasů, z nichž získali pouhých šest bodů, když utrpěli osm porážek. V derby se však postarali o další překvapení a od horalů už šest třetin (!) za sebou neinkasovali. Na tom má zásluhu především brankář Patrik Ašenbrenner, který byl ve středu opět neprůstřelný.

Po opatrném úvodu měla přijít první prověrka hostující defenzivy v 9. minutě, kdy byl vyloučen Vacek. Nejenže však Trutnov přesilovku přečkal bez úhony, Draci se dokonce ujali vedení. Do samostatného nájezdu se totiž dostal Kubinčák a skóroval střelou mezi Soukupovy betony - 0:1.

Vrchlabí - Trutnov 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly a asistence: 9. Kubinčák, 32. Fedulov (Bezděk, Pražák), 37. Ukhin (Fedulov, Kalla). Rozhodčí: Veinfurter - Axman, Roischel. Vyloučení: 5:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1374.

Na konci 18. minuty bylo utkání přerušeno, protože hlavní rozhodčí Veinfurter dostal zásah pukem do kolene. Hráči pak byli posláni do šaten a zbytek úvodní třetiny se dohrával po přestávce. Ve druhé části se trutnovským hokejistům podařilo navýšit vedení díky trefám ruských plejerů. Nejprve Bezděkovu střelu tečoval Fedulov a na 0:3 posunul skóre Ukhin, který doklepával pro změnu střelu Fedulova.

Do závěrečné dvacetiminutovky hosté vstupovali s nadějným náskokem, který udrželi a z ledu druhého týmu tabulky skupiny Střed sebrali tři body. Po dvou měsících tak dosáhli na vítězství venku. Zopakovat by to potřebovali hned v sobotu, kdy se představí v Bílině, která okupuje poslední místo skupiny Sever. Impuls z výhry v derby by snad už Trutnov mohl nakopnout k nějaké vítězné šňůře.

Názory trenérů

Václav Baďouček (Vrchlabí): „V první řadě bych se chtěl omluvit těm 1400 divákům, kteří se na nás přišli podívat a viděli to, co jsme dnes předvedli. Začali jsme špatně, byli jsme nepřesní, přidržovali jsme kotouče a vyvrcholilo to tou chybou při naší přesilovce. Od té doby jsme začali působit dost bezradně. Soupeř byl lepší v osobních soubojích, k ničemu nás více méně nepustil. Trutnov musím progratulovat k zaslouženému k vítězství.“

Petr Vácha (Trutnov): „Po dlouhé době se mi utkání hodnotí velice dobře, protože jsme hráli to, co musíme hrát. To je to střední pásmo, které nikomu nevyhovuje. Kluci bojovali a bylo vidět, že hrají jeden za druhého a že chtějí pomoci gólmanovi, aby tu nulu vychytal. S tím jsme do zápasu šli, že jsme schopni odehrát utkání bez gólu, když to Ášovi vyjde, tak mu nikdo gól nedá.“