Trutnov dokráčel k výhře v Bílině přes využité přesilovky

16.12.2018  •  Hokej  •
čtenost 566

Vybojovat dvě vítězství za sebou se hokejistům Trutnova podařilo na začátku sezony proti Letňanům a Kolínu a pak až tento týden. Po středeční výhře ve Vrchlabí dosáhli Draci na tříbodový zisk i v sobotu v Bílině. Zápas v 51. minutě rozhodl útočník Jakub Martinec, Trutnov vyhrál 3:2, když všechny tři góly vstřelil v přesilových hrách.

Ve všech třech hostujících brankách měl také prsty Vojtěch Kubinčák. Jeden gól vstřelil a na dalších dvou se podílel asistencemi. Trutnov po první třetině prohrával, Ašenbrenner inkasoval 51 vteřin před sirénou, kdy ho střelou mezi betony překonal Gnusinov.

Bílina - Trutnov 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly a asistence: 20. Gnusin (Sýkora), 42. Komínek (Heinzl) - 29. Kubinčák (Šimeček, Martinec), 33. Vácha (Kubinčák, Martinec), 51. Martinec (Kubinčák). Rozhodčí: Místecký – Toman, Janíček. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:3. Diváci: 83.

Ve druhé dvacetiminutovce hosté předvedli obrat z 1:0 na 1:2. Ve 29. minutě využil přesilovku trefou z první už po 19 vteřinách Kubinčák. Ještě o dvě sekundy rychleji to zvládli Draci ve 33. minutě, kdy se prosadil Vácha.

Na začátku třetího dějství domácí vyrovnali, kotouč mezi kruhy dostal Komínek a pálil přesně k tyči. Vyrovnaný zápas na stranu Trutnova zlomila v 51. minutě třetí využitá přesilovka, autorem vítězné branky byl Martinec.

Do konce kalendářního roku odehrají svěřenci trenéra Petra Váchy už pouze jedno utkání, v sobotu doma přivítají Most.