Trutnov na favorita nevyzrál

2.12.2018  •  Hokej  •
čtenost 507

Nejdelší výjezd sezony podnikli hokejisté Trutnova v sobotním 22. kole druhé ligy. Draci se představili v Sokolově na ledě lídra skupiny Sever. Západočeši jako první mančaft v sezoně už překonali hranici 100 vstřelených gólů. To naopak svěřenci trenéra Petra Váchy se v poslední době v koncovce velmi trápí, a tak karty před utkáním byly rozdány jasně. A překvapení se nekonalo. I když hosté vzdorovali, tak třináctou porážku v sezoně (z 20 zápasů), neodvrátili a padli 1:4.

Sestava Sokolova nabízí řadu velmi zajímavých jmen. Na střídačce stojí trenér národního týmu Karel Mlejnek. V útoku pak válí legenda David Hruška nebo extraligový Tomáš Rohan, Josef Stříbrný a další.

Sokolov - Trutnov 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistence: 9. Rohan (Švec), 19. Vrána (Švec, Kovařík), 51. Stříbrný (Vracovský), 57. Trapl – 38. Fedulov (Ukhin, Kalla). Diváci: 408.

Kvalitu domácí mužstvo předvedlo hned v úvodní přesilovce zápasu. Vyloučení Kally potrestal střelou z mezikruží Rohan. Podruhé hosté inkasovali v závěru třetiny po dorážce Vrány do odkryté brány. Trutnov se zpátky do hry dostal na konci druhé třetiny, kdy Fedulov snížil na 2:1.

Na začátku třetího dějství byl v domácím dresu za bodnutí špičkou hole vyloučen Přindiš, ale Drakům se pětiminutová přesilovka vůbec nepovedla. Naopak v 51. minutě předvedl perfektní akci Vracovský, po jehož přihrávce skóroval Stříbrný, a v 56. minutě ještě Ašenbrennera prostřelil Trapl.

I když je před hokejisty Trutnova ještě polovina základní části, ztráta na čtvrté místo zaručující účast v play-off začíná znepokojivě narůstat. Od Kolína s Nymburkem nyní Draky, na které se navíc po sobotním kole bodově dotáhl Dvůr Králové, dělí už 14 bodů. V následujícím týdnu čeká Váchovu družinu domácí dvojboj - ve středu vyzve lídra skupiny Střed z Jablonce nad Nisou a v sobotu hostí Řisuty.