Draky potopily vlastní přesilovky, ve kterých třikrát inkasovali

7.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 550

Zpackané přesilovky. Když se to stane jednou, dá se to pochopit. Ale třikrát?! Trutnovští hokejisté prohráli sobotní utkání v Mostě 3:5, když tři z pěti gólů inkasovali ve vlastní početní výhodě. Domácí vedli po dvou třetinách 5:1, a přestože se hosté v závěrečné části hodně zlepšili, porážku nedokázali odvrátit.

Svěřenci trenéra Petra Váchy poprvé v sezoně svedli souboj s účastníkem druhé ligy skupiny Sever a Draky čekal hned nejproduktivnější tým celé soutěže. Mostečtí Lvi nasázeli kolo předtím devět branek Klatovům, sedmkrát skórovali v Bílině a dokonce jedenácti góly se zaskvěli v utkání s Řisuty. Střelecký apetit si podrželi i proti celku z Podkrkoknoší a připsali si čtvrté vítězství v řadě.

Most - Trutnov 5:3 (2:0, 3:1, 0:2)

Góly a asistence: 4. Mical (Fučík), 16. Kýhos (Hrdlička, Mála), 22. Mical (Nedrda, Bakrlík), 34. Mála (Hrdlička), 38. Mical (Fučík, Bakrlík) - 25. Kalla (Ukhin, Bezděk), 42. Fedulov (Kubinčák, Ukhin), 44. Semorád (Martinec). Rozhodčí: Místecký - Goltsch, Janíček. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 3:1. Diváci: 313.

Jestliže si trutnovští hokejisté po vítězném derby se Dvorem pochvalovali přesilové hry, v nichž třikrát skórovali, tentokrát mohli tak akorát zpytovat svědomí. Jednu ze sedmi přesilovek sice využili, ovšem tři góly v situaci, kdy na ledě měli o jednoho muže více než soupeř, inkasovali.

Poprvé už ve 4. minutě z hole Micala. V 16. minutě domácí Kýhos zvýšil na 2:0 a v úvodu druhé části se podruhé, tentokrát v přesilovce, prosadil Mical. O chvíli později sice snížil Kalla, ale pak si Draci zápas zbytečně pokazili. Nejdříve ve 34. minutě nechali za domácí skórovat ve vlastním oslabení Málu a za další tři a půl minuty zkompletoval hattrick Martin Mical - 5:1.

Ačkoliv pak Trutnováci předvedli impozantní vstup do třetí třetiny - ve 42. minutě využil přesilovku Fedulov a ve 44. minutě se pro změnu také v oslabení trefil Semorád, dramatičtější snížení stavu se nekonalo. Čekání Draků na první letošní bod z ledu soupeře tak pokračuje i po třetím zápase venku.