Hokejisté porazili Nymburk po samostatných nájezdech

20.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 764

Podruhé za sebou se jim zápas protáhl až do samostatných nájezdů, ale ty tentokrát pro Draky skončily vítězně. Hokejisté Trutnova v sobotním utkání 11. kola druhé ligy skupiny Střed remizovali s Nymburkem po základní hrací době 3:3 a druhý bod pak přidali za vítězství 2:0 v samostatných nájezdech. Zápas sledovalo přes 600 diváků.

Pět ze šesti branek padlo již v úvodní třetině. V 5. minutě otevřel skóre Svoboda, ovšem z vedení se domácí radovali jen 47 vteřin. Vyrovnání zařídila teč Ďurače. Uběhlo jen dalších 38 vteřin a hosté už vedli. V nepřehledné situaci před Jeschkem se nejlépe zorientoval Kolouch - 1:2.

Trutnov - Nymburk 4:3sn (3:2, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly a asistence: 5. Svoboda (Semorád, Fedulov), 16. Chytráček, 17. Martinec (Semorád), rozhodující nájezd Chytráček - 5. Ďurač (Stehlík), 6. Kolouch (Rittig), 56. Kačírek (Voženílek). Sestava Trutnova: Jeschke - Šefl, Vácha, D. Gabriel, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Pražák, Suk - Kubinčák, Kalla, Ukhin - Chytráček, Semorád, Svoboda - Tatar, Martinec, Janoušek - Křížek, L. Gabriel, Kmošek.

Trutnov měl pak velkou příležitost vyrovnat v 16. minutě, kdy po faulu na Svobodu bylo nařízeno trestné střílení. Domácí útočník však svůj druhý gól v utkání nepřidal. Ale mrzet ho to nemuselo, neboť okamžitě po buly skóroval Chytráček. A za další minutu už vedli znovu domácí, kteří navíc v tu chvíli hráli v oslabení. Chyboval gólman Krofta a Martinec mířil do prázdné branky - 3:2.

Střelecké hody poté ustaly a na další trefu se čekalo až do 56. minuty. Radost z ní však zaplněný stadion neměl. Tentokrát vyrobila hrubku domácí defenzíva a hosté přečíslení 3 na 1 sehráli na jedničku. Kačírek vyrovnal na 3:3. Nymburští hokejisté v závěru sahali i po výhře, kdy hráli přesilovku, a početní výhoda se jim naskytla i v prodloužení, jenomže Draci tato oslabení ubránili a druhý bod si nakonec připsali oni.

Ve středu v Kolíně neproměnili ani jeden z pěti samostatných nájezdů, doma ale byly penalty o něčem jiném. Chytráček hned na úvod vytáhl svůj klenot se zakončením po kličce mezi nohy. Ve druhé sérii zavěsil kotouč pod horní tyčku Semorád a to vlastně už domácím stačilo. Nevadilo ani, že ve třetí sérii neuspěl Bezděk. Jeschke totiž vychytal první, druhý, třetí i čtvrtý nájezd soupeře.

Znovu na hokej se půjde v Trutnově opět za týden v sobotu. A pozor! Na programu je derby s Vrchlabím. Jako generálku na tento souboj si dají Draci ještě ve středu zápas v Jablonci.

Názory trenérů

Ondřej Poul (Trutnov): „S dvoubodovým zápasem na jednu stranu nejsme spokojeni, protože jsme chtěli samozřejmě vyhrát, ale na druhou stranu buďme rádi i za ty dva body, protože to mohlo dopadnout úplně jinak. Ve druhé třetině jsme neproměnili dvě tutovky a přestali jsme nepochopitelně hrát dopředu. Ve třetí třetině jsme pak úplně vypadli z tempa. Vůbec nevíme, co za tím bylo a kde se stala chyba, ale prostě se nemůže stát, že ve třetí třetině dostaneme gól z přečíslení 3 na 1. V prodloužení klobouk dolů před kluky, že ubránili tu přesilovku soupeře a zaplaťpánbůh za ty nájezdy, protože jsme tuto výhru potřebovali. Vzhledem k tomu, že Kolín a Jablonec prohrály, jsme stáhli aspoň někoho před sebou.“

Pavel Bičiště (Nymburk): „Na začátku utkání jsem věřil, že si odsud odvezeme tři body. Bohužel, když jsme vedli, nabídli jsme soupeři příležitosti opravdu po našich chybách, protože jinak se do nějakých vyložených šancí nedostával. První gól jsme dostali, kdy náš hráč poslal puk v obranné třetině přímo na hůl soupeři. Druhý gól jsme inkasovali hned po buly, kde každý má mít obsazeného hráče. A při třetím gólu se v naší přesilovce „předvedl“ náš gólman… A najednou jsme prohrávali 3:2, takže jsme si do šatny nesli zklamání. Něco jsme si k tomu řekli a od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, ale gól jsme nedali. Trutnov tam měl příležitost v závěru, kdy jsme z naší přesilovky 5 na 4 šli za dres a špatné střídání do oslabení 3 na 5. To se jen tak nevidí. Zaplaťpánbůh domácí to nevyužili, mohlo to skončit úplně jinak. Nám se pak povedlo vstřelit gól z přečíslení, kdy jsme to dobře sehráli. V prodloužení jsme hráli přesilovku. Co k tomu říct, to se musí trestat. V nájezdech jsme nedali ani jeden, takže asi zaslouženě dva body bere Trutnov.“