Hokejoví Draci přejeli Letňany, Ašenbrenner vychytal nulu

14.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 496

Na první bodový zisk ze stadionu soupeře dosáhli v sobotu hokejisté Trutnova. Los druhé ligy zavedl Draky do pražských Letňan a svěřenci trenéra Petra Váchy tam předvedli perfektní výkon, který ozdobili šesti vstřeleným góly a brankář Patrik Ašenbrenner vychytanou nulou.

Po porážce v Mostě doznala sestava Draků několika změn, do Prahy odjeli hokejisté ve složení na čtyři útoky a sedm obránců. První start za áčko si připsal bek David Gabriel.

Cestu za jednoznačným vítězstvím zahájili hosté úspěšnou akcí již po 43 vteřinách, kdy skóroval Kubinčák. Další tři góly přidali Draci, kteří výborně napadali a dostávali tím domácí do nesnází, ve druhé třetině.

Letňany - Trutnov 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)

Góly a asistence: 1. Kubinčák (Kalla, Smékal), 23. Svoboda (Martinec), 28. Janoušek (Kmošek, Vacek), 37. Kubinčák (Kalla, Smékal), 45. D. Gabriel (Fedulov, Tatar), 54. Martinec. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 76. Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Šefl, Vácha, Bezděk, Suvorov, D. Gabriel, Fedulov, Suk - Smékal, Kalla Kubinčák - Chytráček, Semorád, Svoboda - Tatar, Martinec, Ukhin - Vacek, Janoušek, Kmošek.

Ve 23. minutě skóroval z brankoviště Svoboda (6. gól v sezoně), pak se prosadila čtvrtá formace hostů, jejichž souhru zakončoval Janoušek a stav 0:4 po dvou třetinách zařídil svým druhým gólem Kubinčák.

Třetí třetina byla vyrovnaná, ale góly stříleli opět jen hráči Trutnova, kteří dotvořili debakl pražského celku. Ve 45. minutě využil přesilovou hru tvrdou střelou od modré David Gabriel, jenž tak svůj debut ozdobil i brankou. Poslední trefu hostů zaznamenal Martinec, který doklepával kotouč z brankoviště.

„Utkání jsme zvládli na jedničku. Byli jsme aktivní, agresivní a dařila se nám koncovka. Dnes nemáme klukům co vytknout. Prosadily se nám všechny čtyři formace a navíc jsme dali šest branek, což tady už dlouho nepamatuji. Díky fanouškům za podporu a těšíme se na středeční duel v Kolíně,“ hodnotil zápas sportovní manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.

V nadcházejícím týdnu se pak trutnovští hokejisté po třech zápasech venku představí i v domácí aréně, kde v sobotu budou hostit Nymburk.