reklama 

Hráli jsme disciplinovaně a podržel nás gólman, řekl Ukhin po derby

29.10.2018  •  Hokej  • 
čtenost 670

Gólem, který byl jeho prvním v sezoně, a dvěma asistencemi přispěl k vítězství v derby nad Vrchlabím (7:0) útočník Draků Jaroslav Ukhin. Hráč, jenž letos začínal ve třetí a čtvrté pětce, se při zranění Smékala posunul do první formace a sobotní bitva rivalů vedle Kubinčáka a Svobody mu sedla. „Když máš víc času na ledě, tak toho můžeš víc předvést,“ pronesl starou pravdu 24letý ruský útočník, který v první lajně za Trutnov hrával už v minulosti. „Vím, o čem to je, takže nejsem nervózní.“

Hráli jsme disciplinovaně a podržel nás gólman, řekl Ukhin po derby

Rozvlnit síť za vrchlabským brankářem Abrahámem dokázal už ve 3. minutě, kdy tečoval Bezděkovu střelu v přesilovce 5 na 3. „Konečně pořádná střela a konečně jsme tam s Pavlem Fedulovem i stáli. To je přesně to, co po nás trenér chce,“ sdělil k úvodní brance. Dodržování pokynů podle něj bylo i hlavním důvodem, proč derby skončilo výhrou Draků. „Hráli jsme disciplinovaně, úplně jinak než ve středu v Jablonci. Pochopili jsme, co po nás trenér chce, hrát systém 1 - 2 - 2, a prostě nám to vyšlo.“

„A samozřejmě nás podržel gólman,“ vyzdvihl hned vzápětí výkon brankáře Patrika Ašenbrennera. Vrchlabští hokejisté na něj vyslali 48 střel, dvě sice prošly za jeho záda, ale trutnovský gólman měl v těchto situacích dobře postavené břevno resp. tyčku. „Jasně, Vrchlabí hrálo také dobře, tlačilo nás, hlavně ve druhé třetině. My jsme celkově v té druhé třetině pořádně nevystřelili na bránu,“ přiznal domácí útočník.

Je tak trochu paradox, že v závěru třetiny Draci odskočili dvěma trefami do vedení 4:0. „To byl podle mě rozhodující moment. Jak dával Šíša Tatar na 3:0 a hned jsme přidali další gól. Přišlo to z ničeho nic,“ komentoval Jaroslav Ukhin vývoj překvapivě jednostranně ubírajícího se utkání a dodal, že za vším byla zase disciplinovaná hra. „V našem pásmu jsme dobře bránili a dá se říct, že soupeře jsme do žádných tutovek nepouštěli a z brejků se nám podařilo dát góly,“ dodal.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla další tři trutnovské góly, všechny padly v přesilovkách, protože někteří vrchlabští hráči neunášeli prohru. „Je jasné, že Vrchlabí tady nechtělo prohrávat 5:0, 6:0. To nechce nikdo v derby. Měli tady spoustu fanoušků a bylo vidět, že jim nejde dát gól, tak přitvrdili. Ten charakter v sobě určitě mají. Šli do toho ale tak, že už to bylo o nějaké zranění,“ sdělil útočník Draků.

I když Vrchlabí je lídrem druholigové tabulky skupiny Střed, v sobotu se naplnila fráze, že derby nemá favorita. „Každý zápas je jiný. My jsme od začátku sezony pochopili, že ke každému zápasu musíme přistupovat disciplinovaně. Nejsme žádní mistři, nemůžeme hrát na půl plynu a musíme do toho jít. Doufám, že nás vítězství v derby zvedne a bude se nám víc dařit,“ uzavřel Jaroslav Ukhin.

V dalších kolech Draci nastoupí doma proti Děčínu a pak o týden později pojedou k derby do Dvora Králové, kde uzavřou druhou čtvrtinu základní části.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama