Remízový zápas v Kolíně prohráli Draci až v nájezdech

17.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 423

Dva góly během 27 sekund ve druhé třetině, kdy hokejisté Trutnova otočili zápas v Kolíně z 0:1 na 2:1, přinesly nakonec Drakům ze středečního souboje bod. „Zlatý bod,“ zdůraznil trenér Petr Vácha. Utkání skončilo nerozhodně 2:2. V samostatných nájezdech byli šťastnější domácí Kozlové, když nikomu z trutnovské pětice se nepodařilo vstřelit gól.

Po jednoznačném sobotním vítězství v Letňanech čekal Draky těžší soupeř, kterého ovšem na začátku sezony dokázali porazit 6:3. V Kolíně museli od 7. minutě dotahovat ztrátu po inkasovaném brance v oslabení. Dokonalý výsledkový obrat vnesla do utkání 27. minuta. V ní nejprve Smékal využil chyby domácího hráče a za dalších 27 vteřin skóroval i Svoboda.

Pak ovšem následovala série tří hostujících vyloučení, přičemž dvě se překrývala a Kozlové tak mohli hrát minutu a půl přesilovku 5 na 3. Draci ji ubránili, jenže pár vteřin po návratu čtvrtého hráče na led dostali smolný gól na 2:2.

Kolín - Trutnov 3:2sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly a asistence: 7. Kozák (Havelka, Semirád), 37. Havelka (Pýcha), rozh. nájezd Netušil - 27. Smékal, 27. Svoboda (Ukhin). Diváci: 754. Sestava Trutnova: Jeschke - Šefl, Vácha, Bezděk, Suvorov, D. Gabriel, Fedulov, Suk - Smékal, Kalla Kubinčák - Chytráček, Semorád, Svoboda - Tatar, Martinec, Ukhin - Vacek, Janoušek, Kmošek.

Ve třetí třetině, i když se hrál strhující hokej, góly nepadaly. V závěru utkání mohli Kolínští rozhodnout, ale hosty držel skvělý Jeschke. V prodloužení naopak měli blíže ke vstřelení gólu trutnovští hokejisté. Těm se ale dostat kotouč za záda brankáře pak nepodařilo ani v samostatných nájezdech. Penaltu neproměnili Semorád, Svoboda, Chytráček, Vácha a ani Kalla. Druhý bod tak domácím zajistil jediný úspěšný střelec ve druhé sérii - Netušil.

„Nedá se říct, že by nás Kolín vyloženě tlačil, ale je to pro nás zlatý bod. Z naší strany to bylo zatím asi nejlepší utkání v sezoně. Odmakané od všech kluků, kteří zaslouží velkou pochvalu. Tu největší pak Oťas v brance, ten vychytal neskutečné zákroky,“ hodnotil utkání trenér Draků Petr Vácha.

V sobotu hokejisté Trutnova nastoupí doma proti Nymburku.

Další výsledky sk. Střed a Sever:
Nymburk - Vrchlabí 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Letňany - Dvůr Králové 2:8 (1:2, 1:4, 0:2)

BÉČKO DOMA USPĚLO PROTI NOVÉ PACE

V Krajské lize sehrálo trutnovské béčko v úterý své čtvrté utkání v sezoně a připsalo si vítězství nad Novou Pakou 4:3. V utkání, v němž nastoupili například i Jaroslav Kalla a Vojtěch Kubinčák, odskočili domácí do vedení 4:0. Hosté ve třetí třetině snížili až na rozdíl jednoho gólu, ale Draci o třetí výhru v řadě nepřišli.

Trutnov B - Nová Paka 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Góly a asistence:
9. Jakub Tatar (D. Gabriel), 23. Křížek (L. Gabriel, Jakub Tatar), 28. Jan Tatar, 33. Kalla (L. Junek) - 40. Hric, 49. Kadeřábek (Hric), 50. Malík (Erban, Hnik). Rozhodčí: Veinfurter - Řezníček, Pechánek. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. Diváci: 209. Sestava Trutnova B: Pivrnec - Tomáš, L. Junek, Špetla, D. Gabriel, Pražák, L. Junek - Kmošek, L. Gabriel, Jakub Tatar, Kubinčák, Křížek, Kalla, Krsek, Smékal, Jan Tatar.

Náchod - Hronov 4:2
Jaroměř - Opočno 6:1
Nový Bydžov - Třebechovice 8:4