reklama 

Všestrannost je důležitá, vzkázal finalista Stanley Cupu dětem z hokejového kempu

6.8.2018  •  Hokej  • 
čtenost 1199

Útočníka z nejlepší hokejové ligy světa vítali v neděli na zimním stadionu v Trutnově. Slavnostního zahájení hokejového kempu Hockey Way se totiž zúčastnil finalista letošního Stanley Cupu z týmu Vegas Golden Knights - Tomáš Nosek.

Všestrannost je důležitá, vzkázal finalista Stanley Cupu dětem z hokejového kempu

„Byla to vlastně náhoda,“ řekl pětadvacetiletý pardubický odchovanec o trutnovské návštěvě, kterou zorganizovala jeho teta Jitka Sedlaříková, učitelka na prvním stupni ZŠ Komenského. „Požádala mě, že se tady koná hokejový kemp, jestli bych nemohl přijet. A přestože jsem ji do dneška moc neznal, je to rodina, tak jsem kývnul,“ doplnil ke svému příjezdu pod Krkonoše.

Tomu předcházel ještě výlet do zoologické zahrady ve Dvoře Králové, kde už předtím Tomáš Nosek párkrát byl. „Safari je krásné. Užili jsme si to,“ nechal se slyšet hokejista, jemuž doprovod dělala čerstvá manželka Eliška. Svatbu měli v půlce července kousek od Pardubic a líbánky si užívali na Maledivách. „Teď už se ale zase víc začnu soustředit na trénování,“ usmíval se novopečený ženáč.

Měsíc suché přípravy už má za sebou a ode dneška nastupuje na led s pardubickým áčkem. „Těším se, že budu moci trénovat v partě. Přeci jenom je to lepší, než když je člověk furt sám,“ řekl hráč, kterému klasický letní dril připravuje už od malička otec Miroslav, trenér atletů. „Jsem na to zvyklý, vyhovuje mi to a funguje to.“

V Pardubicích zůstane do konce srpna, kdy se vrátí zpět do Ameriky. „Letíme tam čtrnáct dní před kempem, abych si zvykl na časový posun a trošku jiné klima, které ve Vegas panuje,“ poukázal.

S loňským nováčkem NHL prodloužil smlouvu, na které se nakonec dohodl ještě před arbitráží. „Je dobře, že jsme našli společnou cestu a domluvili se bez soudu. Není to vždy příjemné si tam vyslechnout věci, co si o vás klub myslí,“ konstatovalo levé křídlo Golden Knights. Nový roční kontrakt mu zajišťuje příjem 962,5 tisíce dolarů. „Tým zůstává více méně stejný. Doufejme, že se nám bude dařit alespoň tak jako loni,“ přál si Nosek.

Český forvard, který do NHL vstoupil jako hráč Detroitu, se stal důležitou součástí mužstva z města hříchu, jež si senzačně proklestilo cestu až do finále Stanley Cupu, v němž Golden Knights podlehli Washingtonu 1:4 na zápasy. „Byl to super rok. Usadil jsem se v sestavě a zažil vlastně první celou sezonu v NHL. Organizace fungovala, město je krásné a líbí se nám, takže jen samá pozitiva,“ líčil své dojmy. „Když ale člověk prohraje ve finále Stanley Cupu, tak ví, že od toho byl opravdu kousek,“ řekl. Ale okamžitě dodal, že zároveň ví, jaký cíl bude mít před sebou v nadcházejících letech.

Co se týká hokejového kempu, jaký momentálně probíhá na trutnovském zimáku, tak takového se Tomáš Nosek zúčastnil asi jen jednou - na Bukačově hokejové škole v Nymburce. „Já jsem spíš přes léto trénoval na suchu nebo dělal jiné sporty,“ vysvětluje, že ještě patří do generace, která to měla nastavené jinak než ta dnešní, pro kterou se hokej stává celoročním sportem a na děti jsou kladené větší a větší nároky z hlediska bruslení a času stráveného na ledě.

„Hrál jsem fotbal, dělal atletiku s tátou, s mámou basket. Motal jsem to všechno dohromady a podle mě je ta všestrannost také hodně důležitá. Myslím si, že mi pomohla dostat se tam, kde jsem, že jsem zkusil jiné sporty a dal si na chvíli klid od ledu,“ uzavřel hráč, který v loňském ročníku NHL odehrál 84 zápasů a připsal si 21 bodů za 11 gólů a 10 asistencí.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama