Porážka doma po třech měsících. Trutnov podlehl Jablonci

11.2.2018  •  Hokej  •
čtenost 552

Trutnov - Teprve třetí domácí prohru v sezoně utrpěli hokejisté Trutnova, kteří nestačili na Jablonec nad Nisou. Druhému celku tabulky podlehli 1:2, když oba góly inkasovali již v úvodní třetině. V závěrečné části snížil Tomáš Zahradník, ale více než kontaktní branku domácí v sobotu nedokázali vstřelit.

„Jablonec disponuje jedním z nejzkušenějších týmů v naší skupině. Jeho kádr je dlouhou dobu pohromadě a navíc je doplňován hráči z Liberce a Benátek. Byl to velmi těžký soupeř,“ sdělil na adresu severočeského celku trutnovský asistent trenéra Luboš Petera.

Hosté dali domácím lekci z produktivity, kdy se jim v první třetině podařilo odskočit do dvougólového vedení. Ve 12. minutě skóroval Havlas po přihrávce Bříšky a v 15. minutě si oba hráči role prohodili. „Bohužel dvě střídání po sobě nám tam propadla třetí lajna, která nás v posledních zápasech držela,“ poznamenal kouč Draků ke gólovým momentům soupeře. Ten podle něj vytěžil z minima maximum. „Vedení si ale hosté zasloužili,“ uznal.

Trutnov - Jablonec 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly a asistence: 52. Zahradník (T. Půlpán, Bezděk) - 12. Havlas (Bříška), 15. Bříška (Havlas). Rozhodčí: Pilný - Rojšl, Křivohlavý. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 512. Sestava Trutnova: Jeschke - Poul, Vácha, Fedulov, Bezděk, Suk, Machač (od 21. Suvorov) - A. Půlpán, Kubinčák, Baránek - Martinec, Kastner, T. Půlpán - Chytráček, Zahradník, Smékal.

Stav 0:2 jabloneckých hokejistům vyhovoval, takže tomu přizpůsobili svou taktiku a hráli to, co potřebovali. Tvořit museli domácí. A dá se říct, že si v tomto ohledu nevedli špatně. „Náš výkon ve druhé a třetí třetině se nám líbil, kluci se snažili, soupeře jsme přestříleli a vytvořili jsme si i poměrně hodně šancí, když jsme nastřelili i tři tyčky,“ líčil Luboš Petera.

Chybělo tomu jen jediné - góly. Ten kontaktní padl až v 52. minutě, kdy Tomáš Půlpán projel celé kluziště, z rohu puk nahodil před bránu a Zahradník ho dorazil za záda výborně chytajícího Hosnedla. „Měl i krapet toho správného štěstí, které dobrý gólman má mít,“ poznamenal trenér Draků.

Domácí věřili, že se jim podaří ještě vyrovnat, jenže Jablonec těsný náskok udržel, a tak Trutnov po takřka třech měsících vyšel ze zápasu na vlastním ledě jako poražený celek. Naposledy doma prohrál s Vrchlabím v polovině prosince.

A právě krkonošský rival bude dalším soupeřem Draků v jejich aréně, a to v sobotu 17. února. Ještě předtím si však dají zápas v Praze proti Kobře. A po derby už bude zbývat v základní části druhé ligy dohrát jen dvě kola proti Děčínu a Řisutům.

Vrchlabí - Kobra Praha 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Řisuty - Letňany 8:2
Bílina - Sokolov 3:7

1. Sokolov 36 24 2 0 10 166:116 76
2. Jablonec 35 23 1 1 10 155:101 72
3. Děčín 36 23 0 3 10 155:117 72
4. Vrchlabí 36 22 1 2 11 160:127 70
5. Trutnov 36 17 6 0 13 131:104 63