Trutnovský půltucet i pro Letňany, Draci jsou doma nejlepší

4.2.2018  •  Hokej  •
čtenost 903

Trutnov - Podruhé za sebou vítězný půltucet gólů zaznamenali trutnovští hokejisté. V sobotním 37. kole druhé ligy porazili Letňany 6:2 a díky i středeční výhře nad Bílinou (6:3) se v aktuální tabulce domácích zápasů vyšvihli na první místo. Na svém ledě doposud patnáctkrát zvítězili a jen dvakrát prohráli. Celkově jsou na páté příčce s šestibodovou ztrátou na třetí Jablonec, který bude příští víkend v sobotu doma jejich dalším soupeřem.

„V nepovedeném utkání s Bílinou, ačkoliv jsme získali tři body, jsme se příliš nepitvali. Potrénovali jsme, něco jsme si k tomu řekli, něco nakreslili a dnes to byl z naší strany úplně jiný zápas,“ konstatoval ve svém hodnocení trutnovský asistent trenéra Luboš Petera. „Ale výborně hrál i soupeř,“ upozornil na kvalitní výkon hostů. Jejich odpor Draci definitivně zlomili, stejně jako ve středu, až v posledních deseti minutách.

Z utkání s Bílinou si parádní formu podržela třetí formace, která se postarala o první tři branky. Účet zápasu otevřel ve 12. minutě krásnou pumelicí Smékal. Vzápětí Chytráček využil přihrávky Machače do sólového úniku a kličku mezi nohy brankáře by si trutnovský útočník snad mohl nechat patentovat. „Měli jsme i další šance, ale po první třetině jsme byli s naší hrou spokojení,“ sdělil asistent Petera k vedení 2:0.

Trutnov - Letňany 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Góly a asistence: 13. Smékal (Chytráček, Zahradník), 15. Chytráček (Machač), 32. Smékal (Zahradník), 52. Baránek (A. Půlpán), 58. Baránek, 59. T. Půlpán (Kastner, Martinec)  29. Volek, 32. Volek (Lytvynov, Havlůj). Rozhodčí: Markovský – Pechánek, Řezníček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 481. Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Poul, Vácha, Fedulov, Bezděk, Suk, Machač - A. Půlpán, Baránek, Kubinčák - Martinec, Kastner, T. Půlpán - Chytráček, Zahradník, Smékal.

Komplikace přišla až ve 29. minutě, a to nečekaně při přesilovce Draků. Domácím hráčům pláchnul Volek, jenž v Letňanech hostuje ze Sparty, a vymetl pavučinku Ašenbrennerovy brány, podobně jako v první třetině Smékal. Byl to ale právě Smékal, kdo zase za chvíli vrátil domácím dvougólový náskok zpět. Po dvou střelách Martince bekhendem úspěšně dorazil puk do brány. Jenomže stav 3:1 vydržel pouze chvíli, přesně 31 vteřin. Podruhé v zápase se trefil i letňanský Volek a Pražané byli znovu v kontaktu.

„Hrál se hokej nahoru dolu, myslím, že pro diváky velice atraktivní,“ poznamenal asistent Petera a pokračoval tím, že druhá třetina už nabídla vyrovnanější partii. „Soupeř opravdu ukázal svou kvalitu, ale my jsme nechtěli zklamat fanoušky, kteří byli opět fantastičtí a hnali nás dopředu,“ dodal.

Hokejisté Trutnova však v letošní sezoně třetí třetiny zvládají a znovu to potvrdili. I když gól na 4:2 lze zařadit do kategorie šťastných. Baránkovo zakončení skončilo na tyči, odkud se kotouč odrazil do brankáře, dojíždějící obránce pak chtěl puk bruslí odkopnout, ale místo toho ho poslal do vlastní brány. Z gólu se tak radovala čerstvá posila Draků, která pak výhru ještě pojistila při power-play soupeře. Hosté se ke hře bez brankáře odhodlali už čtyři minuty před koncem. Šestý gól jim v 59. minutě přidal po přečíslení 3 na 1 Tomáš Půlpán.

„Pochvalu dnes zaslouží všichni hráči, takhle bychom si to představovali. Výborný výkon předvedl i Patrik Ašenbrenner, pro kterého to nebylo jednoduché utkání, protože na něj šlo méně střel, ale měl tam hodně těžkých zákroků,“ uzavřel asistent kouče Luboš Petera.

Vrchlabí – Bílina 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Řisuty – Dvůr Králové 2:3pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Kobra Praha – Jablonec 3:7
Děčín – Sokolov 1:9

1 Vrchlabí 34 22 1 2 9 154:116 70
2 Sokolov 34 22 2 0 10 146:111 70
3 Jablonec nad Nisou 33 21 1 1 10 145:96 66
4 Děčín 34 21 0 3 10 147:109 66