Začala baráž. Na výhru béčku nestačilo ani osm gólů

13.2.2018  •  Hokej  •
čtenost 801

Trutnov - Úvodní duel baráže o postup do Krajské ligy sehráli v neděli hokejisté HC Trutnov B. Zápas v Nové Pace pro béčko skončil porážkou, přestože hosté zaznamenali osm gólů. Domácí však dali ještě o jeden více. „Je to hrozná škoda, ale kluky nezatracuji, odehráli jsme dobrý zápas,“ komentoval přestřelku 9:8 trutnovský kouč Jaroslav Řehák.

Trutnov do baráže postoupil z druhého místa Krajské soutěže, kterou ovládlo Nové Město. Z krajské ligy do čtyřčlenné skupiny spadly Opočno a Nová Paka. Trenéři Řehák a Vácha se museli v prvním utkání obejít bez svého klíčového hráče, útočníka Jakuba Tatara. Ten se zotavuje z lehčího zranění, ale na další zápasy už by měl být k dispozici.

„Na baráž jsme se připravovali prakticky od začátku sezony. Bohužel jsme neměli možnost odehrát tolik kvalitních utkání jako Opočno a Nová Paka v Krajské lize. A hlavně jsme odehráli jen šestnáct zápasů, což je strašně málo. V týmu máme spoustu bývalých juniorů, kteří nikdy nehráli dospělý hokej, takže těm klukům chybí herní vyspělost a praxe, což se v utkání s Novou Pakou ukázalo,“ poznamenal trenér Řehák.

Vstup do nedělního zápasu, ač se hosté soustředili na to, že musí zachytit začátek, hráčům béčka nevyšel. Vyrobili několik hrubek a ve 14. minutě domácí vedli 3:0. V 17. minutě se však prosadil Lukáš Gabriel. A když dvě minuty po něm využil přesilovku Rychlovský, béčko bylo zpátky ve hře.

Nová Paka - Trutnov B 9:8 (3:2, 1:1, 5:5)

Góly a asistence: 7. Krsek, 12. Kulhánek (Šuvara), 14. Kloutvor (Zvolenský), 22. Kloutvor (Šuvara), 41. Krsek (Jebavý), 44. Ersepka, 45. Kloutvor (Krsek), 47. Šuvara (Kulhánek), 55. Ersepka (Kloutvor) - 17. L. Gabriel (Tomáš), 19. Jan Tatar (Rychlovský), 24. Václavec (S. Špetla), 43. Tomáš (D. Gabriel), 46. D. Gabriel, 53. Rychlovský (Javůrek, Jan Tatar), 55. Baudyš (Patzelt), 59. Javůrek (Jan Tatar). Vyloučení: 8:6, navíc Richter (Nová Paka) - Synek (Trutnov) trest do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 173. Sestava Trutnova: Mráček - Tomáš, D. Gabriel, M. Špetla, Rathouský, S. Špetla, Zákravský - Patzelt, Baudyš, L. Gabriel - Javůrek, Jan Tatar, Rychlovský - Vambera, Synek, Václavec.

„Kluci v první třetině vůbec nevěděli, do čeho jdou. Od druhé třetiny, neříkám, že jsme začali přebírat iniciativu, ale byli jsme domácím hodně vyrovnaným soupeřem a v některých momentech i o malinký krůček lepší,“ vyprávěl kouč Jaroslav Řehák. Prostřední část přinesla po jedné brance na každé straně, na domácí gól na 4:2 odpověděl chvíli poté Václavec.

Za to třetí třetina přinesla neuvěřitelnou přestřelku. Domácí odskočili již po 46 sekundách na 5:3, ale ve 43. minutě snížil opět na rozdíl jednoho gólu Tomáš. Jenže uběhlo jen 31 vteřin a Nová Paka vedla 6:4 a za dalších 49 vteřin dokonce 7:4. Divočina ovšem pokračovala a za další minutu střílel přesně David Gabriel - 7:5. A za další minutu to bylo 8:5. „Dělali jsme chyby jak my, tak oni. Pak se to i trošku zvrhlo a byly tam i nějaké šarvátky,“ přiblížil zápas Řehák.

Trutnovští se k závěrečnému tlaku nadechli v 53. minutě brankou Rychlovského, na jehož trefu v 55. minutě navázal Baudyš a rázem to bylo už jen o gól - 8:7. Z přemíry snahy a honbě za vyrovnáním ale hosté o 19 vteřin později ztratili puk na útočné modré a domácí trestali - 9:7. Béčko, které celý zápas dotahovalo, sice ještě 64 sekund před koncem vstřelili zásluhou Javůrka další kontaktní gól na 9:8 a pak zkusilo i power-play, ovšem domácí už poslední minutu ubránili a připsali si do tabulky tři body.

„Kluci musejí nasbírat zkušenosti, ale já věřím, že hrát se dá se všemi, a jestli budeme kompletní, tak můžeme potrápit kohokoliv,“ řekl na závěr Jaroslav Řehák. Druhý zápas baráže, která se hraje dvoukolově systémem doma - venku, čeká v neděli od 17.30 hodin doma proti Novému Městu, které v neděli zvítězilo v Opočně 4:1.