Zapomenuté dresy, pětibodový Kubinčák a neprůstřelný Jeschke

14.2.2018  •  Hokej  •
čtenost 872

Trutnov - Ať už je tady derby! Protože pokud si hokejisté Trutnova podrží formu ze středečního utkání v Praze do sobotní bitvy s Vrchlabím, mohl by to být velký večer. „Z taktického hlediska se nám takový zápas nepodařilo dlouho odehrát,“ rozplýval se nad výkonem proti Kobře asistent trenéra Draků Luboš Petera. Hosté přejeli domácí 5:0! U všech pěti gólů byl Vojtěch Kubinčák, dva vstřelil a na tři přihrál. Brankář Ota Jeschke kryl 38 střel a podruhé v sezoně vychytal čisté konto.

Představte si situaci: jedete dvě hodiny na zápas, najednou sedíte v šatně a zjistíte, že nemáte dresy. Tak přesně tím si ve středu prošli trutnovští hokejisté před duelem s Kobrou Praha.

Jak je to možné?

„Tři čtvrtiny našeho týmu nastupuje v Hradci Králové, zbylí kluci balí věci v Trutnově a tu taška tam prostě někde nechali,“ vysvětloval kouč Petera kuriózní, ale zároveň i nepříjemnou situaci. „Musíme poděkovat vedení pražského klubu, že nám pomohlo a půjčilo nám náhradní dresy jejich B-týmu, abychom utkání mohli odehrát,“ dodal. Dresů ale bylo jen patnáct, takže Malík, Voženílek a Machač zůstali v civilu.

Zatímco jejich spoluhráči se oblékli do netradičních červených barev. „Po zápase jsme si dělali legraci, že asi budeme muset změnit klubové barvy, protože ten výkon byl opravdu vynikající,“ usmíval se Luboš Petera. „Vypíchnul bych hlavně výkon Oty, chytal fantasticky, dnes byl opravdu neprůstřelný. Domácí z něj byli úplně nešťastní,“ chválil pětadvacetiletého gólmana, jenž v první části kryl 13 střel, ve druhé třetině deset a ve třetím dějství si připsal 15 zákroků.

Kobra Praha – Trutnov 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Góly a asistence: 13. Baránek (Kubinčák), 20. A. Půlpán (Kubinčák, Vácha), 33. Kubinčák (Baránek, A. Půlpán), 35. Kubinčák (Chytráček), 45. Baránek (A. Půlpán, Kubinčák). Rozhodčí: Šindel - Schopf, Horažďovský. Vyloučení: 3:4, navíc T. Půlpán (Trutnov) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 189. Sestava Trutnova: Jeschke - Poul, Vácha, Bezděk, Fedulov, A. Půlpán, Baránek, Kubinčák, Suvorov, Suk - Martinec, Kastner, T. Půlpán - Chytráček, Zahradník, Smékal

Trutnov v souboji o páté místo tabulky táhla k výhře první formace. „V posledních zápasech jim to drhlo, ale dnes to vzali na sebe,“ ocenil Petera hru útočného tria Aleš Půlpán, Baránek, Kubinčák, které zezadu podporovali Poul a Vácha. Za vítězstvím začali hosté směřovat od 13. minuty, kdy rychlý brejk zakončil Baránek. Domácí brankář i s pukem doklouzal do brány a po diskuzi rozhodčích byl gól nakonec uzná. Na 2:0 pro Trutnov zvýšil 47 vteřin před koncem první třetiny po úniku Aleš Půlpán.

„Na malé hřiště na Kobře jsme se připravovali, trénovali jsme systém 1-2-2 a dařilo se nám soupeře zachytávat už od středního pásma. Vůbec se nedostával do vyložených šancí a zbytek pochytal Ota,“ poznamenal k průběhu utkání trenér Petera.

Ve druhé třetině ke dvěma asistencím z úvodní části přidal dvě gólové trefy Kubinčák. Exlitvínovský forvard nejprve propálil Bílka ve 33. minutě a poté ve 35. minutě zakončil s přehledem povedenou kombinaci s Chytráčkem. Stav 4:0 představoval pro hosty klid do třetí dvacetiminutovky, navíc ve 45. minutě podruhé v utkání skóroval Baránek a třetí asistenci zaznamenal Kubinčák. Trutnov exceloval.

Výsledek je podle asistenta Petery naprosto spravedlivý, což uznali prý i domácí funkcionáři. „A je to pěkná pozvánka na Vrchlabí. Do Prahy za námi přijelo asi deset fanoušků, kteří to viděli na vlastní oči. Ostatní bychom chtěli pozvat v sobotu na zimák, kde budeme chtít navázat na dnešní vydařený výkon,“ udělal tečku za povedeným večerem Draků.

Sokolov – Dvůr Králové 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Jablonec – Děčín 2:3sn
Letňany – Bílina 7:5

1. Sokolov 37   25 2 0 10 171:119 79
2. Děčín 37   23 1 3 10 158:119 74
3. Jablonec 36   23 1 2 10 157:104 73
4. Vrchlabí 36   22 1 2 11 160:127 70
5. Trutnov 37   18 6 0 13 136:104 66