Putovní trofej Krakonoše získal do svého držení Kolbič team

3.10.2018  •  Hokej  •
čtenost 441

Hokejová sezona už je v plném proudu, avšak ještě před jejím začátkem se v Trutnově odehrál již tradiční turnaj amatérů, který dle titulního partnera od září nese název Krakonoš Brewery Cup. Novou putovní trofej, kterou byl velký (půl metru vysoký) dřevěný Krakonoš s pivem, získali hráči Kolbič teamu 1991.

Turnaje se tentokrát zúčastnily čtyři týmy. Kolbič team 1991 a HC Mladá Garda nechyběly na žádném z předcházejících klání, Rusové z HC Orechovo přijeli pod Krkonoše potřetí a premiéru si odbyl HC Dragon Trutnov.

Právě nováček turnaje ovládl základní skupinu, v níž se se ale hrálo „jen“ o nasazení týmů do semifinále. V boji o finále však HC Dragon nečekaně podlehl vysoko 1:8 Mladé Gardě. Druhé semifinále patřilo „kolbičům“, kteří hokejisty z okolí Moskvy porazili 6:2.

Hosté z východu, kteří si během pobytu udělali i výlet na Sněžku, do Karpacze a na vinobraní do Kuksu, se nakonec vrátili domů s medailemi za třetí místo, když v souboji o bronz přestříleli HC Dragon. Bitva o zlato pak přinesla premiérovou radost pro mančaft Petra Kolbeho, který ve finále zvítězil nad Mladou Gardou 5:2.

Je vidět, že hokej v Trutnově žije na všech úrovních - dětské, amatérské i profi. Chtěl bych poděkovat všem účastníkům, fanouškům a partnerům turnaje.  Máme v plánu v naší tradici pokračovat a na jaro opět připravit velký turnaj s větším počtem účastníků i silnější mezinárodní sestavou,“ nechal se slyšet hlavní pořadatel Krakonoš Brewery Cupu Pavel Fedulov.