Špatná disciplína. Trutnov vedl, ale na body nedosáhl

19.9.2018  •  Hokej  •
čtenost 504

Hokejisté Trutnova utrpěli v sezoně první porážku. Po dvou výhrách sice i středeční zápas v Nymburce rozehráli dobře a vedli. Ale domácí ještě v první třetině výsledek otočili, zatímco Drakům se stejný kousek už nepodařil a nakonec prohráli 3:5. U všech tří hostujících branek figurovalo jméno Jaroslava Kally, který si připsal gól a dvě asistence.

„Hlavním problémem byla naše disciplína. Kluci neplnili to, co jsme po nich chtěli. Hráli jsme špatně, měli jsme odstup od hráčů. Dostali jsme tři góly z brankoviště, což je špatné,“ komentoval porážku trenér Draků Petr Vácha.

Trutnov hrál zápas na sedm beků a deset útočníků. V úvodu utkání využil dvojnásobnou přesilovku Svoboda a hosté se ujali vedení. Jenže v osudné 11. minutě inkasovali dvakrát v rozmezí 37 vteřin. Za dalších pět minut se pak radovali z gólu v početní výhodě i domácí, takže první třetina skončilo výsledkem 3:1.

Nymburk - Trutnov 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)

Góly a asistence: 11. Stehlík (Josefus, Ďurač), 11. Wiencek (Busta), 16. Ďurač (Kříž), 52. Ďurač (Josefus), 60. Josefus (Ďurač) - 6. Svoboda (Kalla), 43. Kalla (Kubinčák), 56. Svoboda (Kalla). Rozhodčí: Beránek - M. Svoboda, Horažďovský. Diváci: 151. Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Vácha, Junek, Fedulov, Pražák, Suvorov, Suk, Bezděk - Kubinčák, Kalla, Tatar - Martinec, Semorád, Svoboda - Chytráček, Gabriel, Ukhin - Křížek.

„První třetina byla z naší strany opravdu špatná. Neplnili jsme věci, které jsme měli plnit. V jedné minutě jsme si navíc nechali dát dva góly a to bylo asi rozhodující,“ konstatoval Vácha.

Druhá dvacetiminutovka přinesla velký boj se šancemi na obou stranách. Hosté několikrát dokázali před brankářem Kroftou vytvořit trmu-vrmu, ale prostě jim to tam nespadlo.

„Do třetí třetiny jsme udělali nějaké změny. Začali jsme napadat ve dvou, naše hra se zlepšila a dotáhli jsme se na rozdíl jednoho gólu,“ poznamenal k vývoji utkání Petr Vácha. Po brzkém snížení Kally na 3:2 však Nymburk v 51. minutě znovu odskočil na dvoubrankový rozdíl.

Hokejisté Trutnova ovšem reagovali druhou využitou přesilovkou v utkání, autorem branky byl opět Svoboda. V 56. minutě tak svítil na tabuli stav 4:3. Draci prahli po vyrovnání, minutu a půl před koncem to zkusili v šesti bez brankáře. Tři vteřiny před koncem ovšem trefil jejich odkrytou svatyni Josefus a upravil skóre na konečných 5:3. „Soupeř byl houževnatější a lepší v zakončení,“ prohlásil po utkání trenér Petr Vácha. V sobotu Trutnov přivítá doma Jablonec.