reklama 

Putovní pohár zůstal doma, malí Draci skončili první a druzí

21.3.2019  •  Hokej  • 
čtenost 618

Hokejovou sezonu mládeže na zimním stadionu o víkendu zakončil druhý ročník Memoriálu Václava Javůrka. Turnaj v minihokeji dětí, založený na počest bývalého trenéra mládeže, který se přes třicet let věnoval výchově malých hokejistů v Trutnově, byl pro ročníky 2011 a 2012. Ve starší kategorii se z vítězství radovali domácí hokejisté, v mladší triumfovali hráči z Hradce Králové.

Putovní pohár zůstal doma, malí Draci skončili první a druzí

Dvoudenního turnaje se zúčastnilo šest týmů: Lomnice nad Popelkou, HC Vrchlabí, HC Trutnov, Mountfield HK, HCM Jaroměř a sousedi ze zahraničí - MUKS WTH Wroclaw. Poláci ale přivezli starší hráče (ročník 2010), protože by prý jinak nedali tým dohromady.

Každý tým vyslal do turnaje dva týmy, které bojovaly o prvenství ve vlastní kategorii a ještě se jejich výsledky sčítaly do společné tabulky. Z té pak vzešel nejlepší klub turnaje, který vyhrál putovní trofej. Loni patřila Trutnov, když domácí zvítězili v obou kategoriích. I letos zůstal putovní pohár doma, i když úplnou nadvládu Draků překazil Hradec Králové.

Mountfield vyhrál turnaj v mladší kategorii, přičemž o jeho vítězství rozhodl přitom poslední gól ve druhém zápase do sítě Trutnova. Oba mančafty totiž všechny ostatní týmy porazily a mezi sebou si body podělily. Trutnov vyhrál první zápas 4:1 a ve druhém prohrával 2:4. Kdyby tento výsledek udržel do konce, turnaj by vyhrál. Jenže Hradec pak přidal ještě jednu branku, tudíž vzájemná bilance byla vyrovnaná a o prvním místu rozhodlo celkové skóre, které měl Mountfield lepší.

V kategorii 2011 byli nejlepší domácí Draci, kteří z deseti zápasů jen dvakrát prohráli, což na první místo stačilo.

V sobotu měli ještě hokejisté na programu dovednostní soutěže - štafetu a samostatné nájezdy. Ve štafetách v obou kategorie vyhráli Trutnováci - ročník 2011 ve složení E. Hojáková, J. M. Příhoda a K. Povejšilová, ročník 2012 jel v sestavě J. Bárta, J. FejklJ. Junek. V nájezdech byl velmi blízko k vítězství Jan Max Příhoda (2011), ze čtyř penalt čtyři proměnil, ale jednou trefil tyč.

Individuální ceny po turnaji si také rozebrali někteří Trutnováci. Nejlepším gólmanem v kategorii 2012 byl Felix Tomm a nejlepší hráčem Jan Junek. Nejlepším střelcem v ročníku 2011 se stal Jan Max Příhoda.

„Byl to super výkon obou týmů, my jsme se Sašou Suvorovem, se kterým vedeme tuto kategorii, hrdí na tento tým. Děti hrály naplno. Každý chtěl vyhrát, ale přitom celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře. Myslím si, že všechny týmy odjely domů spokojené,“ uvedl trenér trutnovské mládeže Pavel Fedulov a dodal, že děkuje pořadatelům turnaje Pavlu a Václavu Javůrkovi za skvělou organizaci. A na závěr pak ještě vzkázal rodičům, které doma mají děti věkem do druhé třídy, ať přihlásí své kluky a holky na hokej. „Je to pěkný sport, přijďte to vyzkoušet!“

Hokejovou sezonu na trutnovském zimáku uzavře poslední březnový víkend třetí ročník turnaje Krakonoš Brewery Cup, což je mezinárodní hokejový turnaj amatérských týmů. Letos se ho zúčastní deset týmů.

(pfe, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama