Draci otočili zápas na Kobře, v prodloužení rozhodl Leder

20.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 496

Protáhnout sérii zápasů v řadě, kdy bodovali, se povedlo v sobotu hokejistům Trutnova. V utkání 33. kola druhé ligy skupiny Střed zvítězili na stadionu pražské Kobry 6:5 po prodloužení. Po dvou třetinách hosté prohrávali o dvě branky, ale v závěrečné dvacetiminutovce ztrátu smazali a v nastavení o zisku dvou bodů pro Trutnov rozhodl svým premiérovým gólem osmnáctiletý obránce Václav Leder. Dvě branky a dvě asistence si připsal útočník Daniel Svoboda.

Mančaft trenéra Petra Váchy se ujal vedení v 5. minutě zásluhou pohotové střely Janouška. Domácí ale brzy vyrovnali a v závěru první třetiny přetočili výsledek na svou stranu.

Stav 2:1 vydržel na tabuli ve druhé třetině ale jen 70 vteřin, protože v ten moment udeřil po rychlém protiútoku Svoboda a bylo srovnáno. Skóre se však i potom rychle měnilo. Ve 24. minutě Kobra znovu odskočila do vedení, aby ve 27. minutě Kubinčákovu střelu dorazil Martinec a bylo to 3:3.

Kobra Praha - Trutnov 5:6pp (2:1, 3:2, 0:2 - 0:1)

Góly a asistence: 8. Nestrašil (Schejbal, Šergl), 19. Hlinka (Nestrašil), 24. Hlinka (Šergl, R.Verbík), 33. Šťastný, 40. Ryzák (Semrád, Nestrašil) - 6. Janoušek (Chytráček, Tatar), 22. Svoboda (Fedulov, Kalla), 27. Martinec (Kubinčák), 44. Svoboda (Fedulov, Kynčl), 54. Kalla (Svoboda, Fedulov), 62. Leder (Svoboda, Fedulov). Rozhodčí: Velčovský - Svoboda, Ovsík. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 104.

Další změnu stavu znamenala využitá přesilovka, a to domácích ve 33. minutě. Pražané potom dokonce své vedení ještě navýšili pátým gólem do šatny, který padl devět vteřin před sirénou.

Ve třetí třetině trutnovská defenziva v čele s Ašenbrennerem odvrátila všechny domácí útoky a v jednu chvíli to neměla lehké, jelikož se skoro čtyři minuty bránila v oslabení ve třech. Díky gólům Svobody a Kally se pak přestřelka na Braníku po šedesáti minutách zastavila na skóre 5:5 a prodlužovalo se.

Trutnovští do nastavení vstupovali s výhodou přesilovky, kterou sice nevyužili, avšak dvě vteřiny po návratu domácího hráče na led a ostřelování branky Kobry skončilo vítěznou trefou obránce Ledra.