Jeden gól, jeden bod. Trutnov podlehl Klatovům v nájezdech

13.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 449

Stejný výsledek jen s tím rozdílem, že tentokrát hosté o svém vítězství rozhodli až v samostatných nájezdech. Hokejisté Trutnova v sobotu proti Klatovům, stejně jako ve středu se Dvorem, vstřelili jen jednu branku a získali bod za remízu 1:1 v základní hrací době. Přesto stáhli ztrátu na čtvrtý Nymburk, jelikož ten prohrál s Bílinou.

Ve středečním derby se trutnovští Draci brzy ujali vedení, o které přišli až v závěru utkání. Scénář sobotního souboje byl opačný.

Úvodní gól zaznamenali hosté. V 9. minutě Klatovy po půl minutě využily přesilovou hru, když na trestné lavici pykal za podražení Matěj Poul. Autorem branky byl Matiášek, skóroval z dorážky.

Trutnov - Klatovy 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly a asistence: 55. Semorád (Leder) - 10. Matiášek (Rubner), rozh. náj. Michel. Rozhodčí: D. Čáp - Řezníček, Bohuněk. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 540.

Trutnov vyrovnal až v 55. minutě zásluhou kapitána Semoráda, který si vybruslil před brankáře a puk zavěsil pod horní tyčku.

Další gól, ten vítězný, pak přinesl až penaltový rozstřel. V něm uspěl pouze jediný střelec, ten úplně poslední v páté sérii - Michel. Z trutnovských hráčů před ním neproměnili nájezd Svoboda, Semorád, Kubinčák, Kalla a Chytráček.

Lze konstatovat, že bod je pro Draky zisk, protože Klatovy se pyšní velkou formou, naposledy prohrály na konci listopadu po nájezdech na pražské Kobře a v Trutnově zakulatily svou sérii na deset vítězství v řadě. Bodovat dokonce dokázaly už v patnácti (!) po sobě jdoucích zápasech. Svěřenci trenéra Petra Váchy jsou v této bilanci aktuálně na šesti zápasech, po čtyřech výhrách si teď dvakrát připsali do tabulky po bodu.

V boji o play-off by se to však chtělo ve středu, kdy hrají opět v domácí aréně od 18 hodin s letňanskými Letci, vrátit na tříbodovou vlnu.

Vrchlabí – Děčín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Dvůr Králové – Kobra Praha 1:4
Letňany – Sokolov 1:5
Nymburk – Bílina 1:5
Kolín – Řisuty 2:5
Jablonec – Most 8:2

1. Jablonec 28 20 0 0 8 133:92 60
2. Vrchlabí 28 18 2 1 7 94:65 59