Skvělá série pokračuje, Draci vyhráli v Kolíně

30.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 674

Už desetkrát v řadě bodovali hokejisté Trutnova. Svou sérii prodloužili dnes v Kolíně, kde zvítězili 6:4 a stále zůstávají ve hře o play-off. Na čtvrtý Nymburk nicméně pořád ztrácejí čtyři body, jelikož Středočeši doma otočili ve třetí třetině zápas s Vrchlabím. Hodně tak napoví vzájemný souboj příští týden ve středu v Trutnově. Mezitím čeká mančaft trenéra Petra Váchy ještě sobotní duel na ledě Řisut.

Ani kolínští Kozlové ještě zdaleka nemají účast v play-off jistou, na třetím místě v tabulce však oproti Drakům disponují několikabodovou „peřinou“. Před zápasem byl odstup mezi týmy deset bodů, nyní je sedm. Do konce základní částí zbývá šest kol a Trutnov ještě bude hrát s Řisuty, Nymburkem, Bílinou, Jabloncem, Vrchlabím a Dvorem Králové.

Kolín - Trutnov 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Góly a asistence: 4. Šafránek (Pýcha), 16. Šafránek (Malý), 32. Malý (Jankovský, Šafránek), 51. Netušil (Pýcha, Jankovský) - 7. Martinec (Semorád, Kubinčák), 13. Svoboda (Kynčl), 31. Smékal (Suvorov), 35. Kubinčák (Semorád), 49. Svoboda (Kalla), 60. Kynčl. Rozhodčí: Jaroš - Svatopluk, Schopf. Vyloučení: 2:5, navíc Semorád (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 626.

Pro Trutnov nezačalo utkání v Kolíně dobře a od čtvrté minuty hosté prohrávali po trefě Šafránka. Pak si ale Draci vynutili tlak, který korunovali v 7. minutě vyrovnávací brankou Martince, aby šli ve 13. minutě dokonce do vedení. To se do takřka samostatného nájezdu dostal Svoboda a zavěsil puk pod horní tyčku. Úvodní část ovšem vítěze neměla, protože v 16. minutě se podruhé prosadil Šafránek - 2:2.

Ve druhé třetině se čekalo na další gól do 31. minuty a autorem byl trutnovský Smékal. Ten po přejetí modré čáry vystřelil přes beka, kterému puk škrtl o hokejku a zapadl do protipohybu brankáře Sejpala. Uběhlo však 66 vteřin a bylo znovu vyrovnáno. Střelou z první překonal Ašenbrennera domácí kapitán Malý. Trutnovští hokejisté si ale brzy vzali své vedení zpět. V brejku se ocitl Kubinčák a vstřelil jubilejní 100. branku Draků v letošní sezoně - 3:4.

Zvýšit náskok se potom podařilo Váchově družině v přesilovce ve 49. minutě, kdy hosté rozebrali kolínskou čtveřici a přesně zakončoval Svoboda. To samé se však vzápětí v početní výhodě povedlo i domácím a po Netušilově projektilu dostalo utkání zase dramatičtější náboj. A ten trval až do konce zápasu. V poslední minutě byl totiž vyloučen Semorád a hosté se 50 vteřin museli bránit ve čtyřech. Kritický moment však zvládli a navíc Kynčl přes celé hřiště trefil prázdnou kolínskou klec - 4:6.

Názor po utkání

Ondřej Poul (manažer, asistent trenéra): „Nebudeme si nic nalhávat, do Kolína jsme jeli opět bodovat. Ta stíhací jízda Nymburka je neúprosná a my musíme porazit každého. První třetina, to byla slušně řečeno totální anarchie. Vůbec jsme neplnili to, co jsme si řekli a co jsme plnit měli. Remíza po dvaceti minutách byla ale zasloužená. Od druhé třetiny to byl zase ten tým, který jsme viděli v předchozích zápasech. Podařilo se nám jít do vedení, zbytečně jsme inkasovali a pak jsme odskočili znovu. Ve třetí třetině jsme využili přesilovku po nádherné kombinaci. Kolín jen snížil. Zajímalo by mne, jaké hodnocení dostal hlavní sudí od delegáta, protože to, co předváděl od 51. minuty, bylo hodně na hraně. Nicméně jsme to zvládli, zaslouženě vyhráli a pokračujeme v sobotu!"