Trutnov zvítězil také v Děčíně, ve středu Draky čeká derby

6.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 659

Jak končili starý rok, tak začali rok nový. Hokejisté Trutnova si v sobotu připsali čtvrtou výhru v řadě a na čtvrté místo zajišťující účast v play-off ztrácejí už jen pět bodů, přičemž ještě mají zápas k dobru. Tým trenéra Petra Váchy zvítězil v Děčíně 3:2, když všechny góly padly až ve druhé polovině utkání. Draky nyní čeká série tří domácích duelů, už ve středu je na programu derby se Dvorem Králové.

Po vánoční přestávce, v níž trutnovští hokejisté nezaháleli a udržovali se v tempu, zajížděli Draci na led soupeře, od kterého doma vyfasovali šestku. Na severu Čech defenziva v čele s brankářem Ašenbrennerem ukázala jinou tvář svého herního projevu a domácí Medvědy dokázala usměrnit.

Děčín - Trutnov 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly a asistence: 36. Bárdoš (Kuchynka, Mareš), 49. Zajan (Balcar) - 33. Vácha (Semorád, Svoboda), 35. Chytráček (Jakub Tatar, Janoušek), 46. Svoboda (Vacek, M. Poul).

Hosté byli od začátku utkání aktivnější, měli více příležitostí, ale gólově se prosadili až ve 33. minutě v přesilové hře zásluhou Váchy. Jak se na úvodní trefu zápasu čekalo dlouho, tak pak v krátkém sledu po sobě padly hned tři. O necelé dvě minuty po Váchově gólu totiž přesně z mezikruží mířil Chytráček a Draci odskočili do dvougólového vedení. Jenomže uběhlo jen dalších dvacet vteřin a domácí Bárdoš prostřelil Ašenbrennera - 1:2.

Zpět dvoubrankový náskok hostům vrátil ve 46. minutě navrátilec do sestavy Svoboda, když předtím velkou chybu v rozehrávce vyrobil domácí gólman Lavinger. Ani v tomto případě však netrvala odpověď Děčína tak dlouho a ve 49. minutě po hezké individuální akci Zajana opět oba týmy dělila jen jediná branka. Hosté však tento těsný náskok uhájili až do konce. V posledních vteřinách, kdy domácí hráli přesilovku vyztuženou o power-play, Drakům pomohla i tyčka.