Trutnov zvítězil v prodloužení nad rozjetým Sokolovem

27.1.2019  •  Hokej  •
čtenost 635

Dva velmi cenné body ze zápasu proti letošnímu nejlepšímu mančaftu druhé ligy (napříč skupinami) brali hokejisté Trutnova v sobotním utkání. Svěřenci trenéra Petra Váchy na domácím ledě porazili Sokolov 3:2 po prodloužení, když vítěznou branku vstřelil v přesilovce čtrnáct vteřin před koncem nastavení Lukáš Vácha.

V lednu je to čtvrté utkání, ve kterém Draci po základní hrací době se soupeřem remizovali a stejně jako před týdnem na Kobře rozhodli o své výhře v prodloužení. To znamená, že už devětkrát v řadě bodovali a dál živí šanci na postup do play-off. Na čtvrtý Nymburk, který byl v posledních dvou kolech stoprocentně úspěšný, ztrácejí čtyři body.

Trutnov - Sokolov 3:2pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly a asistence: 32. Martinec (Vácha, Semorád), 35. Ukhin (Kalla, Fedulov), 65. Vácha (Pražák, Janoušek) - 27. Trapl (Přindiš, J. Vrána), 53. Čejka (Trapl). Rozhodčí: Nepomucký - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:7, navíc Rohan (Sokolov) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 402.

V souboji se Sokolovem se na první branku čekalo až do 27. minuty, protože v úvodní části například hosté neproměnili trestné střílení. Do vedení je tak poslal až Trapl. Trutnovští hokejisté však dokázali skvěle zareagovat a ještě ve druhé třetině výsledek otočili. Nejprve ve 32. minutě po 17 sekundách využil přesilovku Martinec a ve 35. minutě skóroval uzdravený Ukhin. Třetí dvacetiminutovka přinesla pouze jeden gól, a jelikož ho vstřelil hostující Čejka, muselo se prodlužovat.

V 63. minutě byl za hákování vyloučení sokolovský kapitán Rohan a domácí mohli hrát přesilovku. Tu v čase 64:46 proměnil Vácha a Draci slavili zisk druhého bodu. Zároveň tím ukončili vítěznou šňůru týmu trenéra Karla Mlejnka, který prohrál po více než 50 dnech a inkasoval více než jednu branku.

Do konce základní části zbývá hokejistům Trutnova odehrát sedm zápasů, příští týden se představí dvakrát venku. Ve středu hrají v Kolíně a v sobotu vyzvou Řisuty.

Vrchlabí - Kobra Praha 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Dvůr Králové - Řisuty 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)
Letňany - Bílina 3:2
Nymburk - Děčín 3:0
Kolín - Most 6:3
Jablonec - Klatovy 7:6pp

1. Vrchlabí 31   20 3 1 7 109:73 67
2. Jablonec 31   20 1 2 8 147:107 64