Derby ve Vrchlabí patřilo domácím, Draci vyšli střelecky naprázdno

6.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 540

Bez vstřeleného gólu a s porážkou 0:5 opouštěli hokejisté Trutnova led po středečním derby ve Vrchlabí. V DD Elektromont aréně potvrdili své postavení druholigového lídra skupiny Sever domácí hráči a Drakům vrátili porážku z prvního vzájemného souboje. Utkání sledovalo 1757 diváků.

Trutnovští hokejisté drželi naději na úspěch do začátku druhé třetiny, nicméně již po úvodním dějství prohrávali 0:1, kdy se při hře 4 na 4 prosadil Havránek. Při stejném počtu hráčů na ledě inkasovali Draci i druhý gól ve 23. minutě z hole Bednáře, kterému předcházela chyba v rozehrávce. Když ve 27. minutě využil vrchlabskou přesilovku dělovkou od modré Sýkora, hostující trenéři si vzali oddechový čas.

Draci měli šance na zkorigování výsledku, ale v koncovce jim nebylo přáno. Na rozdíl od domácích, kteří ve třetí třetině přidali ještě dvě branky. Nejprve se z brankoviště prosadil Matějček a čtyřiadvacet vteřin před koncem utkání popáté Ašenbrennera prostřelil Mrňa. Svěřenci kouče Petra Váchy po prohře v derby klesli v tabulce na šesté místo. V sobotu od 18 hodin vyzvou doma poslední Bílinu.

VRCHLABÍ - TRUTNOV 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistence: 17. Havránek (Hozák, Jirků), 23. Bednář (Sýkora, Havránek), 27. Sýkora (Matějček, Jirků), 47. Matějček (Sýkora, Bendík), 60. Mrňa (Urban, Jirků).
Rozhodčí: Šmika - Kettner, Řezníček.
Vyloučení: 10:9, navíc Kozák (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 1:0.
Diváci: 1757.

Dvůr Králové - Most 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Bílina - Jablonec 2:5
Děčín - Řisuty 4:6

1. Vrchlabí 14   12 1 0 1 75:26 38
2. Most 15   10 0 0 5 73:47 30