Draci po měsíci a půl berou tři body, vyhráli v Nové Pace

20.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 822

Hokejisté Trutnova dnes úspěšně vstoupili do třetí pětiny základní části druhé ligy skupiny Sever a na ledě nováčka v Nové Pace zvítězili 6:4.

Bylo to 5. října v Bílině, kde trutnovští hokejisté dokázali zvítězit 7:6. Od tohoto zápasu si však na další tříbodový zisk museli počkat dlouhých deset utkání až do dnešního duelu v Nové Pace. S nováčkem soutěže, který vede bývalý kouč Draků Aleš Půlpán, letos prohráli oba první vzájemné zápasy. Venku 2:3 a doma 2:3 v prodloužení.

Do třetice to však už Drakům vyšlo. Hosté si postupně vybudovali náskok, a přestože domácí v závěru snížili na rozdíl jediné branky, o výhru se tentokrát nenechali připravit. Úspěšnou premiéru v brance si odbyl Michal Krofta, který v loňské sezóně působil v Nymburce.

Dvougólové vedení týmu trenéra Petra Váchy zařídil mladík Matěj Poul, který byl jediným střelcem v první třetině a na začátku druhé části po dorážce přidal svůj druhý gól. O 21 vteřin později vedl Trutnov dokonce už 3:0, kdy se prosadil naopak nejzkušenější útočník Kubinčák.

K divoké přestřelce v úvodu druhé třetiny však pak přispěli i domácí, kteří 34 sekund po Kubinčákově trefě snížili Tomášem Půlpánem a po bleskově využité přesilovce Hricem ve 26. minutě už to bylo jen o gól. Ale zase jen chvíli, protože ve 28. minutě skóroval produktivní Svoboda a Draci vedli 4:2.

Pak se střelci odmlčeli až do 48. minuty, kdy Trutnov neproměnil svou početní výhodu, ovšem chvilku poté mířil do odkryté brány Šimoníček. A zdálo se, že Trutnov dovede zápas ke klidné výhře.

Jenže domácí ještě z utkání udělali drama, a to díky gólům kdysi trutnovských forvardů Tomáše Půlpána a Ukhina, jenž na rozdíl jediné branky snížil v čase 57:41. Novopacký nováček prahnul po vyrovnání, odvolal i gólmana, ale Trutnov domácí snažení ustál. Osm vteřin před koncem poslal puk do prázdné brány Kubinčák a hosté slavili vítězství 6:4.

V sobotu nastoupí trutnovští Draci na domácím kluzišti od 18 hodin proti Mostu.

NOVÁ PAKA - TRUTNOV 4:6 (0:1, 2:3, 2:2)

Góly a asistence: 24. Půlpán (Hnik, Hric), 26. Hric (Hnik), 57. Půlpán (Ukhin, Müller), 58. Ukhin (Půlpán) - 14. Poul (Tatar), 23. Poul (Tatar), 23. Kubinčák (Fedulov, Planý), 28. Svoboda (Bucek), 48. Šimoníček (Svoboda, Bucek), 60. Kubinčák.

Dvůr Králové - Řisuty 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Bílina - Děčín 4:3
Most - Jablonec 1:10

1. Vrchlabí 16   14 1 0 1 86:28 44
2. Dvůr Králové 17   9 4 0 4 66:52 35
3. Most 17   11 0 0 6 79:60 33
4. Děčín 17   8 2 1 6 69:64 29
5. Trutnov 17   5 2 3 7 60:69 22