Draci se dočkali výhry, Děčín přehráli po nájezdech

3.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 367

Hokejisté Trutnova ukončili pětizápasové čekání na vítězství. V sobotním domácím utkání s Děčínem sice prohrávali o dvě branky, ale ztrátu se jim podařilo dotáhnout, když 48 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Filip Krsek na 3:3. V samostatných nájezdech pak rozhodl o výhře Draků v sedmé sérii Lukáš Vácha.

Svěřenci trenéra Petra Váchy naskočili zpět do vítězného vlaku ve správný čas, protože už ve středu pocestují k derby do Vrchlabí. V DD Elektromont aréně je čeká těžká práce. Horalové jsou ve skvělé formě. Z dosavadních třinácti zápasů prohráli jediné, a to před měsícem právě v Trutnově. Naopak Draci od úspěchu v derby až do soboty zvítězili jen jednou, přičemž třikrát prohráli v prodloužení.

Do nastaveného času dospěl i zápas s Děčínem, se kterým v prvním vzájemném utkání prohráli 6:9. Na začátku druhé třetiny prohrávali trutnovští hokejisté 1:3. Dvěma góly Krska, ten druhý padl až při power-play 6 na 4, si ale vynutili prodloužení. V něm měli hosté výhodu přesilovky, ale nerozhodli, a tak poprvé v sezoně si Draci vyzkoušeli samostatné nájezdy.

Z prvních pěti hráčů na každé straně byli úspěšní jen ti ve třetí sérii - za domácí Fedulov, za hosty Petráš. Oba střelci si pak svůj souboj zopakovali v šesté sérii, ale to nedali gól ani jeden. V sedmé sérii domácího Ašenbrennera nepřekonal Oliverius, zatímco Vácha proti Lavingerovi byl úspěšný.

TRUTNOV - DĚČÍN 4:3 SN (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly a asistence: 16. Faltys (Planý), 38. Krsek (Poul, Tatar), 60. Krsek (Kozák, Višňák), rozh. náj. Vácha - 9. Petráš (Balcar), 20. Kuchyňka (Oliverius, Fajgl), 22. Kuchyňka (Kaltenbőck, Fajgl).
Rozhodčí: Vokřál - Ovsík, Žídek.
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0.