Draci v Jablonci znovu neuspěli, v 15. minutě prohrávali 0:4

27.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 679

Čtyři dny po desítce od Mostu se museli hokejisté Trutnova ve druhé lize skupiny Sever vypořádat s další nepříjemnou porážkou. V Jablonci nad Nisou, kde se Drakům dlouhodobě nedaří, prohráli 3:6, když už v 15. minutě prohrávali 0:4.

Běžela teprve 12. minuta a trutnovští trenéři již museli na vývoj utkání reagovat oddechovým časem. Domácí Vlci vedli 3:0. Draci vstoupili do středečního zápasu stejně špatně jako v sobotu proti Mostu.

Už ve 22. vteřině Ašenbrennera prostřelil Miškovský. Ve 12. minutě hosté inkasovali dva slepené góly během deseti vteřin! Nejprve skóroval do šibenice Tržický a po něm se trefil podruhé Miškovský. A to nebylo všechno. Tři minuty po oddechovém čase se prosadili domácí počtvrté, autorem gólu byl Pavlů.

Hrůzostrašný start hostů částečně zmírnil Chára, který do odkryté brány zakončil přečíslení 3 na 1. Draci na tom mohli být vzápětí i lépe, ale Svobodovu střelu zastavila tyč.

Místo toho se opět radovali domácí, kteří na začátku druhé třetiny využili dvě přesilovky. Sedmnáct vteřin po zahájení hry usedl na trestnou lavici za podražení Svoboda, aby se z ní za dalších třináct vteřin zvedl, protože Paulů se trefil od modré čáry. Osm sekund po tomto gólu byl opět za podržení vyloučen pro změnu Fedulov a domácí Homolka na konci 22. minuty navýšil skóre na 6:1.

V tu chvíli myšlenky na další desítku byly docela reálné. Naštěstí se Draci zmátořili. Do konce zápasu už neinkasovali a porážku se jim podařilo zmírnit. Svoboda ještě ve 38. minutě trefil podruhé v utkání tyč, ovšem v úvodu třetí části se už po samostatné akci prosadil Janoušek. Když pak ve 49. minutě skóroval Kubinčák, zbývalo do konce ještě relativně dost času, ale další gólové trefy Trutnováků už nepřišly. Ani ve třetím vzájemném souboji tak Draci na Vlky nevyzráli.

O víkendu mají trutnovští hokejisté volno a nastoupí až za týden ve středu, kdy doma hostí Řisuty.

JABLONEC - TRUTNOV 6:3 (4:0, 2:1, 0:2)

Góly a asistence: 1. Miškovský (Plíhal), 12. Tržický (Král), 12. Miškovský (Plíhal), 15. Pavlů (Maďar), 21. Pavlů (Miškovský, Plíhal), 22. Homolka (Kačírek, Jursa) - 16. Chára (Svoboda, Planý), 45. Janoušek, 49. Kubinčák (Svoboda).
Vyloučení: 5:5, navíc Plachý (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 2:1.

Dvůr Králové - Vrchlabí 3:7 (0:3, 2:4, 1:0). Góly: 22. Dušek (Hoskovec, Půhoný), 27. Brokeš (Hrazdíra), 45. Hrazdíra - 7. Matějček (Rolínek), 10. Hozák (Mrňa), 11. Hlaváč (Bednář), 23. Bláha (Havránek), 32. Jirásek, 39. Havránek (Bednář), 40. Rolínek (Sýkora, Hlaváč).
Nová Paka - Děčín 4:6
Most - Řisuty 5:2

1. Vrchlabí 18   16 1 0 1 105:37 50
2. Most 19   13 0 0 6 94:63 39
3. Dvůr Králové 19   10 4 0 5 74:61 38
4. Děčín 19   9 2 1 7 77:73 32
5. Trutnov 19   5 2 3 9 64:85 22
6. Nová Paka 19   4 4 1 10 57:70 21