reklama 

Hokejisté hráli o Trutnovského draka a Pohár města Uničova

5.11.2019  •  Hokej  • 
čtenost 450

Prodloužený sváteční víkend na konci října využili malí hokejisté Trutnova ze druhých a třetích tříd k účasti na dvou turnajích. Ten jeden se uskutečnil na domácím zimním stadionu, kde se hrálo o Pohár Trutnovského draka. K druhému turnaji cestovali malí Draci do Uničova, kde se bojovalo o pohár města.

Hokejisté hráli o Trutnovského draka a Pohár města Uničova

Mladší trutnovští hokejisté ze druhých tříd (ročník 2012 a mladší) přivítali v domácím prostředí týmy z Vrchlabí, Hradce Králové a Turnova.

V tomto věku samozřejmě na prvním místě nejsou hokejové výsledky, které se v oficiálních svazových soutěžích nepočítají, ale dětské emoce a radost od hry. Z tohoto pohledu se turnaj jednoznačně povedl. Na ledě se objevilo asi 70 hráčů. Každý klub postavil dva týmy, aby děti hrály proti výkonnostně stejným vrstevníkům. Všichni dostali medaili na vzpomínku a každý tým si ještě odnesl dort a pohár. Jako maskot byl na turnaji přítomný i drak, takže kdo chtěl, mohl se s ním vyfotit.

Co se týká výsledků, hlavní trofej získali hokejisté hradeckého Mountfieldu, kteří prošli turnajem bez porážky. Direktoriát turnaje vyhlásil také šest nejlepších hráčů, mezi které se prosadili i dva Trutnováci - gólman Filip Raabenstein a střelec Adam Pochobradský.

Trutnovští hokejisté ze třetích tříd (ročník 2011) vyrazili na dva dny na severozápadní Moravu, kde bojovali o Pohár města Uničova. Za soupeře měli například týmy Olomouce, Prostějova, Opavy, Šumperka... Byla to pro ně velmi zajímavá zkušenost, protože zaprvé tak dlouhý turnaj ještě nikdy nehráli, a zadruhé měli také možnost srovnání výkonnosti s novými soupeři z východu republiky.

Ze šesti zápasů mladí Draci třikrát vyhráli, dvakrát prohráli a jednou remizovali. Trenér Pavel Fedulov ohodnotil turnaj jako velmi úspěšný. „Bylo vidět, že na turnaji patříme k těm nejlepším týmům. Hlavně jsme dobře bruslili. Jinak jsem rád, že tento náročný turnaj všichni moji svěřenci zvládli a společně se těšíme na další podobné akce,“ uvedl.

 

O Pohár starosty města Trutnova

Jestli hledáte hokejové rozptýlení mezi vánočními svátky, tak si zapište datum čtvrtek 26. prosince. To se na zimním stadionu v Trutnově uskuteční mezinárodní vícesportovní turnaj třetích tříd O pohár starosty města Trutnova. Turnaje se zúčastní domácí HC, Bílí Tygři Liberec, Mountfield Hradec Králové a z Polska dorazí hráči Wroclawi.

(pfe, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Superturnaje.cz

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama